1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,951
  3,563
  5 Декември 2009
  Машко
  Јсс чекам инфо за Ми9, како ке стои со батерија. 855,со 3300mAh колку би одел сот горе - доле...

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vikomkd

  vikomkd
  Gaining Experience

  25
  142
  9 Август 2015
  Машко
  Веќе скоро 2 месеци користам ми 9, просек дневно вадам од 4 ипол до 5 ипол саати сот со always on display.Тоа е со некоја лајт игрица играна во текот на денот.Ако нешто поише ти треба инфо слободно пиши ПП.
   
  На Sherminator и StalkeR им се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,206
  25,534
  4 Септември 2008
  Nah, ok si e xd
   
 4. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  Те молам кажи ми дали има проблем со микрофонот, како некои претходни модели на Xiaomi Redmi 4. Дали те слуша соговорникот јасно или има поплаки.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,621
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Немам никакви проблеми со микрофонот, всушност немам никакви проблеми воопшто, повеќето што се жалат е поради баговит ром, знам дека и хедфон џекот имаше шум порано сега го средиле, јас сум на стабилна кинеска верзија 10.3.17.
   
  DonFrozex, StalkeR, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  Ве молам дајте линк за GCam за Redmi 4 prime со Miui, Android 6.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 7. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,428
  1,593
  25 Март 2013
  Машко
  Не сум сто проценти сигурен, но мислам дека воопшто нема. Гоогле камера почнаа да портираат пред две години и на страната на celsoazevedo верзиите почнуваат од google camera 4 т.е. од Андроид 7. Можеби ќр успееш ако инстaлираш custom rom od xda developers базиран на Андроид 7, па да рутираш и целата таа процедура за инсталирање на gcam
   
 8. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,334
  3,032
  24 Септември 2012
  Најубаво да си земеш Ноте 7 и да си ставиш гкам сето тоа за 200еур.
   
 9. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  503
  447
  27 oктомври 2016
  Ако го земи од мобилара го има за 11к со 1 година гаранција, од аљи за 8300, ама шо да троши пари уште за малку нека доплати има Ми9Т во А1 на рати со субвенционирање, сега и 15 гб интернет ќе си добие за истите пари, со 4 камери и ќе има уште појак ефект, сликите џам - џикем, гет ит

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  bon_ton, Sherminator и на bajramo им се допаѓа ова.
 10. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  Кажете ми на која од најновите верзии од Тапаталк функционираат Лед нотификациите. Некаде прочитав дека почнувајќи од верзија 8 лед нотификациите биле одстранети.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 11. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  295
  236
  9 oктомври 2010
  Јас останав на 6.5.6 (883) заради интерфејсот и не мрдам понатаму. Функционираат и лед нотификациите.
   
 12. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  174
  120
  12 Февруари 2015
  Машко
  Best Buy EISA Awards
   

  Прикачени датотеки:

  • redmi.JPG
   redmi.JPG
   Големина:
   97.9 KB
   Прегледи:
   98
  На MartinK_2, Speedster, Tomekk и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  Уште ова да те прашам пред да го земам. Како е Autobrightnes, дали веднаш се осветлува дисплејот кога ѕвони и го вадиш од џеб на сончево време. Знаеш што ти велам нели?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 14. maki01

  maki01
  Intern

  60
  49
  2 Август 2017
  Машко
  Само поради autobrightnes користам кастм ромови (миуи) или печови на редми ноте 4х, на кои има опција автоматски максимум светлина при повик. Значи не било само кај овој телефон.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 15. vaskoboya

  vaskoboya
  Gaining Experience

  144
  169
  17 Септември 2014
  Машко
  Кажи како се прави ова, кој ром, печ користиш? На редми ноут 3 имам миуи10, се ок ама додека се осветли екранот при повик на сонце поминува 3-4 секунди...
   
 16. maki01

  maki01
  Intern

  60
  49
  2 Август 2017
  Машко
  Линковиве што ги праќам се за Редми ноте 4х. Ќе побарам и за твојот па ќе ти пишам. Ова е страната со сите печови што ги направиле за ноте 4х. Иначе вградени печови побарај за твојот верзии од Miuipro, Masik itn руски автори.За инсталирање треба отклучен боот и инсталиран тврп.

  Google Translate

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На vaskoboya му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,256
  6,366
  27 Март 2014
 18. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,621
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да, кога ѕвони веднаш се осветлува, а ауто брајтнес работи ама брзината со која го осветлува екранот на сонце не е инстантна туку му треба секунда но има супер видливост на сонце сепак е амолед.

  едит: да сум имал и ноте 3 про и тие телефони навистина споро го осветлуваа екранот.
   
  На bajramo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  790
  620
  5 Јули 2011
  Mi9 6/64 неотпакуван, нема локална гаранција.
  За 18000, добар дил?
   
  Sherminator, mnikolce и на bajramo им се допаѓа ова.
 20. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  Земај го

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  +5400 за било каква гаранција не вреди да се дава. Во ледиком 23.400

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,621
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 23. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,951
  3,563
  5 Декември 2009
  Машко
  Го гледав баш пред некој ден ривју то,го пофали Џери за изработката. Исто гледав и за Ми9.
  Пошто се мислам дали да давам пари за Ми9 дали со 9т... Имаше ривју од некој за тест на 9т,делува прилично издржлив барем за дејли паѓање.


  View: https://youtu.be/vq-762bEWac


  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,206
  25,534
  4 Септември 2008
  Ау ау ау, одличен уред! знаев дека ќе биде ѕвер уште пред да излезе. Запазете колку е добар со рендер на боја на кожа, детали, а и што прави у темница @15.00 па натака и колку е константен у перформанси на супер ран софтвер.  Дури и 64 мегапиксели сликите кинат!

  EEDbLowXYAAzIdp.jpg

  Да не збориме за дизајн/естетика, јас поубав телефон немам видено!

  Screenshot_7.jpg
   
  На Software, farkizz, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,334
  3,032
  24 Септември 2012
  Последна промена: 10 Септември 2019
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...