1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,543
  4,343
  23 Јуни 2015
  Машко
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,233
  2,926
  24 Септември 2012
  Пази да не... 48мп и 4000мах.
   
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,094
  8,263
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Се прашувам, Mi9 кај нас е 480-500 евра а на Амазон е 380 долари.

  Зошто толкава разлика во цени?
   
 4. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,233
  2,926
  24 Септември 2012
  Зошто набавиле од поодамна. Затоа имаш mi9t кај нас од 18000 нагоре.
   
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,986
  1,217
  5 oктомври 2007
  Машко
  И конечно на Редми им текна и НФЦ да турат.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Sherminator и Avid им се допаѓа ова.
 6. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  22
  16
  13 Август 2013
  Женско
  Поефтина варијанта е од Грција. Таму 400евра е Mi9. 80 евра ддв назад = 320 евра. Xiaomi Mi 9 64GB 4G Smartphone Μαύρο
   
  Astro, DaVoRkNe, ТАТА_МАТА и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,905
  3,471
  5 Декември 2009
  Машко
  За информација само. Во Вип е донесен Mi 9T 6/64Gb. Цена:25К. За 6/128 не е сигурно дали ке го има. Во Хај го имаат само 6/64 а овие земаат од таму телефони.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На Sherminator и Borsa им се допаѓа ова.
 8. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  882
  560
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Малку забегале со цената! Подобра опција ке биде Honor 9X
   
  На Sherminator и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  613
  480
  14 Декември 2013
  Машко
  DonFrozex, Sherminator, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,905
  3,471
  5 Декември 2009
  Машко
  Не да забегале со цената.. Сепак останува најдобра опција да се земе A50, да се продаде и право у Ледиком за 300 европски да си земеш 9T.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  Borsa, blackelf и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  613
  480
  14 Декември 2013
  Машко
  Или да додадеш некој денар и за истите пари во VIP да земеш К20 Про од Ледиком.
   
  На Sherminator му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  686
  640
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Немој така некој на форумов уште живее во заблуда дека Хи се официјални дистрибутери ...
   
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,588
  3,619
  1 Септември 2011
  Машко
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,960
  25,182
  4 Септември 2008
  ^Overrated
   
  На Banjifiko, Krk198, cipiripi и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  882
  560
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  На DaVoRkNe и Sherminator им се допаѓа ова.
 16. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,986
  1,217
  5 oктомври 2007
  Машко
  И ја би, кога би биле исти. Во ХИ таа цена е за 4/64 верзијата овде за 4/128.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На StalkeR, DaVoRkNe, Sherminator и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,348
  1,471
  25 Март 2013
  Машко
  Момци, сменив системски фонт на MIUI и е супер ама на македонската подршка, не се гледаат некои букви ни на тастатурата, ни на екранот? Чаре
   
 18. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,905
  3,471
  5 Декември 2009
  Машко
  Ме интересира, со каков ром идат телефониве од Ледиком? Не сретнав по страниве назад...

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  144
  154
  14 Септември 2016
  Машко


  Само ова го памтам, не разбирам дали е добро или не.
   
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,986
  1,217
  5 oктомври 2007
  Машко
  Мислам дека него не му е од Ледиком.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На mnikolce и Krk198 им се допаѓа ова.
 21. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  481
  425
  27 oктомври 2016
  И како ќе генерализираме? од една мобилара идат фејк а од друга не...
  Сѐ зависи кој модел телефон од каде и зошто го донесле... Мислам дека тоа не ѝм е важно, што има во телефонот туку колку ќе ѝм дојде набавната цена...
  Затоа ние како купувачи треба да си знаеме, пред да зацапаме :)

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Sherminator му/ѝ се допаѓа ова.
 22. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  158
  54
  2 Март 2011
  Купувајте вие пак од Лејдиком. :D
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 23. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,905
  3,471
  5 Декември 2009
  Машко
  Па зошто да не купам... Во Хај 6/64 21К,Вип 6/64 25К,Ледиком 6/128 18,5К.
  50 односно 100 евра разлика у цена. За 25К,јас лично би земал Note9/S10 половно. Бришат под со Mi то.
  Претеруваат со цениве ептен. :)

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 24. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  613
  480
  14 Декември 2013
  Машко
  Јас најверојатно ќе го земам А50 од ВИП, ќе го продадам и ќе одам во Ледиком 6/128 за 18.5к. Само ќе чекам до нивниот роденден да видиме што ќе понудат.
   
 25. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  682
  281
  10 Април 2011
  половен може бришел под буквално hhh
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...