1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  707
  688
  5 Април 2015
  Машко
  Xiaomi Mi8 Mi 8 Lite Global Version 6.26 inch 4GB 64GB Snapdragon 660 Octa core 4G Smartphone
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,240
  995
  26 Април 2013
  Машко
 3. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  707
  688
  5 Април 2015
  Машко
  За Италија има плус купон код, кој го тера на 188 Ојра.
  Пардон, и за македонија важело
  Bang.jpg
   
  Последна промена: 12 Јануари 2019
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,820
  3,841
  28 oктомври 2008
  Дали некој примети дека споредувате цена на телефон со 4/64 со цена на 6/64...
   
 5. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  435
  367
  27 oктомври 2016
  И дека за различни модели пишат :)

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 6. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  707
  688
  5 Април 2015
  Машко
  Од постот кој го цитирав е 4/64
   
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,820
  3,841
  28 oктомври 2008
  Да, да видов... Исто како што гледам дека линкот е од Mi8 lite со SD660, а јас му постирав на членот за Mi 8SE so SD710...
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  707
  688
  5 Април 2015
  Машко
  Да, тоа не го приметив ,грешка моја, ама пак е добра зделка
  Нешто ми се врзало у глава дека за Lite се пишува и по автоматизам постирав
   
  На mnikolce и Banjifiko им се допаѓа ова.
 9. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  665
  608
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  @DonFrozex Сигурно ќе ти направи добра цена :)
   
 10. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  956
  584
  8 Август 2017
  Машко
  Не беше тоа поентата, туку тоа што Шаоми го мачат историскиот 660, наместо да понудат модел со СД 675 кој ги има новите А76 и А55 јадра, 4та генерација Kryo 460.
   
 11. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  646
  351
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Дечки, прееска го извадив Mi A2 од џеб во јакна, со финџерпринтот пробав да го отклучам ама не ми го препозна отисокот. Малце нежно од шушкавецот го протрив (може не го ни допра читачот пошто ја имам гумената маска) и пак пробав со финџерпринтот да го отклучам ама не се вклучи екранот. Пробав преку копчето, ама пак нејќе екранот да се вклучи. Што бутур му е? Да го стаам на пунач? Или цркна?
   
 12. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,840
  1,093
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ако си бил надвор долго, на ладново и влажново могуче ако била при крај батеријата да цркнала побрзо. Остај 15мин на собна да се стабилизира, и прибај пак да го уклучиш и/или стаиш на пуњач.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 13. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  646
  351
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Во надворешен џеб, ама и раката ми беше во џебот. Ај ќе пробам.
   
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,441
  3,458
  1 Септември 2011
  Машко
  Стави го на полнач,ако не се полни и пали,цркнал тогаш телефонот.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 15. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  646
  351
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Го ставив на полнач и проработе. Изгледа смрзнал. :D
   
 16. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,441
  3,458
  1 Септември 2011
  Машко
  Си го смрзнал море јеј,стави му маска со вуница :D
   
  Justice for All, CBB_6 и на StOrMK им се допаѓа ова.
 17. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  646
  351
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  :oh::oh::oh:
  Одма нарачувам да се сплете.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  665
  608
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Зашто да го трошат новиот кога имаат и поефтин стариот модел.
   
 19. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,359
  4,068
  23 Јуни 2015
  Машко
  Телефоните секогаш носете ги во џеб од фармерки/тренерки/панталони. На тој начин топлината од ногата го држи телефонот во опсег на разумни температури, никогаш во јакна (освен внатрешен џеб). Брат ми имаше лошо искуство со HTC M8 на времето, тачот комплетно беше расипан од ладно.
   
  На Zippo и mnikolce им се допаѓа ова.
 20. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  584
  651
  2 Март 2011
  Машко
  Досега не сум имал проблем со ниеден телефон на ладно.
   
 21. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,359
  4,068
  23 Јуни 2015
  Машко
  Не си го користел најдобриот иПхоне. Тој не функционира на ладно. :D
   
  На DrMTR, psyside, Sukhoi и уште 7 други им се допаѓа ова.
 22. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  982
  786
  4 Февруари 2014
  Машко
  Сигурно имате споменато претходно али пред 2 дена добив на Mi A1 Pie 9.0 update, а немам сеуште добиено на Samsung S9, дали има некоја причина? Не сум добро запознаен со софтвер апдејтс на андроидиве, можеби е многу игнорантно прашањево.. :D
   
 23. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  532
  307
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Се во нормала е...mi a1 е со android one(stock верзија) и ги добива апдејтите првично, заедно со гоогле телефоните
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,141
  935
  2 Јануари 2012
  Машко
  Што доби со 9.0 што моментално го немаш на Самсунгот?
   
 25. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  982
  786
  4 Февруари 2014
  Машко
  За апликации тестирање ми е, многу повеќе инфо добив вака од mi a1.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...