Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,787
  2,551
  1 Септември 2011
  Машко
  Благодарам

  Испратено од Redmi Note 3 преку IT.mk форум апликација
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,508
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 3. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Безбедно ли е ова? Проверен ли е овој ROM? Зошто ова не го симнам од Xiaomi MK сајтот?
   
 4. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  156
  117
  27 oктомври 2016
  А што мислиш каде ќе те однесе линкот? Multi_EU - MIUI 8.6 - 7.7.6 провери...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xaocot

  xaocot
  Intern

  91
  42
  15 Април 2011
  Друже дај некоја информација повеќе за ова... Не подлажа и не држиш ко ЛГБТ у неизвесност

  Sent from my Lenovo TAB S8-50F using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Аааа така е, во ред батка. Ти благодарам.
   
 7. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Флешнато. Ај да видиме како ќе се покаже... Благодарам

  Sent from my Redmi 3 Mutha-fucka Pro using Tapa... talk
   
  На mnikolce и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. Mister

  Mister
  Intern

  39
  10
  27 Јануари 2012
  Машко
  Eеее за ова би го сменил мојот РН3

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mister

  Mister
  Intern

  39
  10
  27 Јануари 2012
  Машко
  Бујрум[​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,051
  2,590
  21 Јануари 2009
  Што е поразличен овој од Redmi 4 Pro?
   
  Mister, Krkac и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. Tomekk

  Tomekk
  Intern

  76
  18
  4 Декември 2009
  Многу напна Шиоми со Snapdragon 625 ко да нема други модели на процесори. Дајте Snapdragon 660 да видиме што е перформанс во средна класа на мобилни телефони.
   
  Krkac, Krk198, bajramo и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,787
  2,551
  1 Септември 2011
  Машко
  Го имам истиот и повеќе од 5:30 часа сот нема шанси да извадам.

  Иначе бат ја терам мах до 20-25% и го ставам на полнач.

  Испратено од Redmi Note 3 преку IT.mk форум апликација
   
 13. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Denes dodeka fleshuvav bev nedostapen, a zena mi me barala...
  I vecerva se gledam so nea prv pat posle dve nedeli. I praime muabet i mi vika, sto pravese denovive doma sam?
  Velam, klecav u komsii, po poznajnicki, drugarki od sredno, koleski i slicno....
  A ona: Oooo more tokmak, pak si dremel na kompjuter od sabajle do vecer... Se prasuvam, od kaj znae be majku i nejzinu, kamera da ne mi ima zakaceno doma a?

  Sent from my Redmi 3 Mutha-fucka Pro using Tapa... talk
   
  На stefano, DonFrozex, moongose и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. JovanKrstevski1

  JovanKrstevski1
  On your way to fame

  976
  956
  25 Март 2013
  Машко
  До крајот на Јули ќе извадат (се надевам) барем два телефона со Snapdragon 660.
  Redmi Note Pro 2 и Lanmi X1 со по неколку варијанти.
   
  На Tomekk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Модератор

  23,404
  22,852
  4 Септември 2008  nz stv
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,023
  4,847
  27 Март 2014
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  242
  126
  25 Јуни 2008
  Redmi 5x?

  Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
   
 18. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Поминаа два дена откако го флешнав мојот Redmi 3 Pro, но ништо не се случи, батеријата ми е сеуште преполовена.
  Сега сакам да направам factory reset, но откако ќе му дадам factory reset, ќе поминат двете конфирмации дали сум дигурен дека сакам да ги изгубам сите податоци, телефонот само се рестартира и нормално стартува, како ништо да не се случило.

  Чаре? Како да направам factory reset?
   
 19. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,023
  4,847
  27 Март 2014
  Да . СД 624/660 со 4/6Гб рам.
   
  На viljus му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  156
  117
  27 oктомври 2016
  На Редми 3 про, треба да влезиш во тврп со притискање на дугме за глас + и power (на исклучен телефон) и во тврп wipe на сѐ без систем...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Комплетен wipe без system и после да одам во Factory reset или самото тоа прави ресет?
   
 22. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  156
  117
  27 oктомври 2016
  Само тоа. толку. Ќе избрише сѐ.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 23. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Хаха, ама заборавив да пишам дека планирам и понатаму да го користам телефонот :D
  Нема ваљда да избрише баш сЕ :D ќе врати на factory?
   
 24. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  156
  117
  27 oктомври 2016
  Ќе ти остане верзијата на ромот што е моментално, друго сѐ на ново ќе биди, како за продавање :)

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 25. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,023
  4,847
  27 Март 2014
  Форматирај се освен систем ! Ке избрише апсолутно со !
   

Сподели