• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi izbrisavte Tema ?!

Статус
Затворена за нови мислења.

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже и оваа ке ти ја избришат,ти реков прочитај ги правилата и ке дознаеш,забрането си ВАРЕЗ содржини на форумов :)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
@Orthodox_killer

Ако сакаш да напишеш туторијал за како се симнува торент (значи немора да значи дека торент симнување е варез), можеш со примери на некои на пр. линукс што се бесплатни па имаат дадено торенти на нивен официјален сајт, па така другите ако сакаат нешто друго да преземаат како филмови и сл. ќе знаат али не да земеш и да даваш линкови до axxo или сл што е класичен пример за нарушување на авторски права.
;)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Orthodox_killer, за секое бришење на непотребни постови од било кој модератор/администратор не е задолжително да дава објаснување за неговата постапка
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже,ти можеме да дискутираме за торенти,доколку збориме за бесплатни работи,а симнување на пиратски програми не.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@Orthodox_killer

Значи за торенти моеж да разгораваме, за тоа како работат, бенифиции, и да се користат примери со бесплатни работи како што рекоа Убунту....
Али постирање на страни за барање на торенти, или корисници со колекции на warez се забранети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,917
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно