• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mi izbrisavte Tema ?!

Статус
Затворена за нови мислења.

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Друже и оваа ке ти ја избришат,ти реков прочитај ги правилата и ке дознаеш,забрането си ВАРЕЗ содржини на форумов :)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
@Orthodox_killer

Ако сакаш да напишеш туторијал за како се симнува торент (значи немора да значи дека торент симнување е варез), можеш со примери на некои на пр. линукс што се бесплатни па имаат дадено торенти на нивен официјален сајт, па така другите ако сакаат нешто друго да преземаат како филмови и сл. ќе знаат али не да земеш и да даваш линкови до axxo или сл што е класичен пример за нарушување на авторски права.
;)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Orthodox_killer, за секое бришење на непотребни постови од било кој модератор/администратор не е задолжително да дава објаснување за неговата постапка
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Друже,ти можеме да дискутираме за торенти,доколку збориме за бесплатни работи,а симнување на пиратски програми не.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
@Orthodox_killer

Значи за торенти моеж да разгораваме, за тоа како работат, бенифиции, и да се користат примери со бесплатни работи како што рекоа Убунту....
Али постирање на страни за барање на торенти, или корисници со колекции на warez се забранети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.458
Мислења
901.509
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно