• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми го нема линуксот во боот менито

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
Имав Dual Boot : Windows i Ubuntu.Вчера го преисталирав windows-от т.е ја форматирав ц партицијата. Е сега откако ја форматирав ц партицијата ми го нема linux-от во боот менито а партиците за linux-от ги има. Како да го ставам пак linux-от во боот менито ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,923
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно