• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ми ги нема иконите на десктоп!?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
daj luge kaze te mi kako da si gi vratam ikonite na desktop site mi se izgubija i nemozam da gi vratam(izgleda sestra mi stisnala nesto ) neznam sto daj kazuvajte fala vi:)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ај пробај со десен клик на десктоп па на Arrange -> Show Desktop Icons
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
daj luge kaze te mi kako da si gi vratam ikonite na desktop site mi se izgubija i nemozam da gi vratam(izgleda sestra mi stisnala nesto ) neznam sto daj kazuvajte fala vi:)
Дај принт скрин од Десктопот, и иди на десктопот десен клик Proportıes после горе табот Desktop па нешто подоле Custumıse Desktop после ако имаш сштиклирано доле Clean desktop cleanup Wızard every 60 dey отштиклирај го ... ако е од ова треба да имаш една папка на десктопот Unused Desktop Icons и во таа папката треба да ги имаш сите икони...
А друга можност е да те закачил некој вирус ....
А третата е најлесната од АЛЕКС И АЛЕXO ...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Да не е ставено она WebDesktop, или ActiveDesktop, заборавив како беше. Можда тоа да прави проблеми...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
ok e decki go resiv problemot:D d o drajverot od grafickata bilo go preinstalirav e sea e super sepak fala pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,077
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно