• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Механички/дигитални собни термостати?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,979
5,428
Мелмак
Дечки ми требаат собни термостати за повеќе соби, а не ми се дава по 5000 денари за термостат Салус. Значи ќе ставам нешто дигитално во дневна а во другите соби би сакал буџет варијанти механички термостати. Е сеа најпроста опција е оваа:

1611232738882.png

Али ако знаете споделете некоја друга опција ако за ништо друго барем као опција со различна естетика, со линк до продавница/фејсбук пејџ и цена.

Исто и за дигитални опции нешто ако имате. Битно да се на 230V жичани. Не ми треба безжични.
 

alkibijad01

Gaining Experience
8 октомври 2016
221
180
Дечки ми требаат собни термостати за повеќе соби, а не ми се дава по 5000 денари за термостат Салус. Значи ќе ставам нешто дигитално во дневна а во другите соби би сакал буџет варијанти механички термостати. Е сеа најпроста опција е оваа:

Погледнете го атачментот 96342

Али ако знаете споделете некоја друга опција ако за ништо друго барем као опција со различна естетика, со линк до продавница/фејсбук пејџ и цена.

Исто и за дигитални опции нешто ако имате. Битно да се на 230V жичани. Не ми треба безжични.
Прошетај се до електрометал и купи си за 300 и кусур денари.

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,979
5,428
Мелмак
Прошетај се до електрометал и купи си за 300 и кусур денари.

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
Да тоа се овие Техноелектро термостативе (од кои прикачив слика). Барам и други опции за споредба, не мора да се толку евтини но може ќе имаат нешто друго што им оди во прилог (повеќе опции или шо знам).
 

Alek7

Gaining Experience
2 април 2020
32
58
Skopje
Јас имав механичко (@toshex ко сликата што ја имаш постирано) и многу ми ја грдеше дневната соба.
Ставив дигитално чисто од естетска причина. Модел General abr 300 set. Цена околу 4.000 ден.
Фино изгледа. Има опција со постолје и за на ѕид.
За вечерно време има night mode, и се осветлува display-от.
Од опции што ги има не можам многу да ти кажам бидејќи многу слабо го користам, дали 5 пати имам пуштено електирчно парно. Само една опција користам на него, сетирам која собна температура ја сакам, и го оставам на местото каде сакам да ја постигне таа температура. Пример: сетирам да одржава 23 степени и го оставам на сред дневна соба.

IMG_20210121_220521.jpg

IMG_20210121_220340_.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,673
Членови
28,983
Најнов член
НикииНена
На врв Дно