1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Механичка тастатура Logitech G910

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од omegaRED, 8 Февруари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Проценка на механичка тастатура Logitech G910 Orion Spark.

  Купена од Германија/германски layout.

  Romer G blue свичеви.

  Забелешки:

  Имаше проблем со еден ред копчиња и неколку LED диоди, па мораше да се поправа.

  Сите тастери функционираат, освен што дополнителниот G9 тастер мора да се притисне посилно, и volume wheel-от зеза.

  Не функционираат LED диодите на дополнителните G1-G9 копчиња, и во некои custom per key модови на осветлување W, E, Y не ја прикажуваат коректната боја.

  Се продава as is, без гаранција и со сите информации земени во предвид. Секако може да се види/проба/провери.

  Проценки/понуди тука или ПП.[​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 2. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Гледајки дека нова је 100-110 евра во странство,со наведените проблеми би рекол max 3000 ден
   
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  2000 ден
   
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Нека оди на продажба за 2.500.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Може замена за HDD, звучници или слушалки.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 7. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  УП

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Нека оди за 2.000, да не ми дреме џабе.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 10. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,302
  2,702
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Резервирана/продадена.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...