1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

[Метод] Office 365 A1 Бесплатно

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од pipelin, 11 Јануари 2020.

 1. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Методов го најдов на интернет и го споделувам, не сум многу по Microsoft решенијата така да можеби на некого ќе му користи. Доколку темава нарушува некои правила слободно може да се избрише.

  [​IMG]
  Повеќе за пакетот прочитајте тука:
  Office 365 Education - Service Descriptions

  Методот:

  1. Кликнете на линков: 临时邮箱 Во десниот горен агол имате e-mail адреса.
  2. Кликнете на Microsoft линков: Free Microsoft Office 365 for Schools & Students | Microsoft Education
  3. Вметнете ја e-mail адресата во просторот и кликнете на синото копче "GET STARTED".
  4. Изберете "I'm a student"
  5. Пополнете ја формата со податоци, во меѓувреме ќе добиете мејл со код за верификација на линкот под #1, ќе го има некаде на крај од страната, вметнете го и кликнете "Start".
  6. Тоа е тоа.
   
  На goranzoran, mancevd, farkizz и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,173
  8,562
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ова се само WEB Office апликациите, не се вклучени десктоп. Некому може ќе користи.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Да, има на линкот што нуди овој пакет.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mancevd

  mancevd
  Intern

  2
  0
  3 Февруари 2012
  Машко
  Ова е супер инфо. Со секој акаунт се добива и 512гб клауд просотр на OneDrive.
   
 5. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,414
  10,189
  23 oктомври 2012
  Машко
  Супер е, само што не се знае до кога ке трае ниту па ке добиеш некакво известување кога ке згасне бидејки немаш мејл.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  73
  67
  26 Декември 2018
  Машко
  Или идеш на ebay и купуваш акаунт за $2-$3
   

Сподели

Вчитување...