• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Metin II

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Станува збор за MMOG игра (Massive Multiplayer Online Game), нешто слична на WoW(World of Warcraft) но е многу поразлилно. Играта е бесплатна за симнување. Можете да ја симнете од нивниот официјален сајт www.metin-2.com .

За да си направите кориснички налог, треба да се регистрирате на нивниот сајт, клик ОВДЕ. Од кога ќе се регистрирате на сајтот, со тој кориснички налог може да се логирате при стартувањето на играта, да си изберете т.н херој, му ставате свое име и др.

Ја сум 19 левел, ја играм нешто помалку од 1 месец, на играва потпишан сум AlexTheGreat и то.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Јас ја играв едно време, али ми здосади:

:)):))
Не вршам многу мисии та килл 20 килл 30 ... мечките слаби се, ги има 15 и 21 лвл, на еден удар се... само тие белите тигри многу ме нервират, цело време ме гонат :))


А пола саат тепат еден Метин оф Даркнес , за на крај да ми даде таму една облека за 34 лвл... ќе земав ќе трескав по тастатурата...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Не вршам многу мисии та килл 20 килл 30 ... мечките слаби се, ги има 15 и 21 лвл, на еден удар се... само тие белите тигри многу ме нервират, цело време ме гонат :))


А пола саат тепат еден Метин оф Даркнес , за на крај да ми даде таму една облека за 34 лвл... ќе земав ќе трескав по тастатурата...
:LOL::LOL:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ајде сега едно глупо прашање од тие со немаат голем интернет сообраќај...

Колку мегабајти зема играва? :DОтприлика ме интересира за, да речиме играње еден сат?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Многу малку, веруј ми. Другар ми со 3ГБ лимит супер му идеше, по 4-5 саати на ден. Многу помалку цеди од WOW на пример.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=TX_hByMsUkU"]Metin II[/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=sQ4jqrQ2JxI"]Metin II [/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=s8z_hBwL4Wk"]Metin II[/ame]
Interesna e..
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
I ja pocnav da ja igram,stignav do 21 level,i mi se zdosadi,sve edno isto tepas.Moze pak ke pocnam da ja igram,ne se znae.BTW Vik igrata na 3 saati mene mi trosi samo 12 mb.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,275
333
кОЛКу гигабајти е играта? да видам дали да ја симнам затоа .. :D
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Јас сега почнав пак да ја играм,сега сум 25 левел :ninja2:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Тууу почнав пак да ја играм.сега сум 36 lvl,ама не ја играм веќе,многу е заразна,ако стигнете до 30 lvl,ке видите :)) По цел ден играм,не можам да ја оставам :plachko2::LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
За помалку од една недела 32lvl
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
@hmmm и како ? Како ти се вика карактерот? Која класа си? Во кој регион си? :)):))
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Shaman, Jinno Kingdom :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,416
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно