Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Meta Threads новиот Twitter?

Viktork11

Intern
17 ноември 2020
16
14
Instagram само што ја представија нивната најнова апликација. Оваа апликација ќе работи на сличен концепт како добро познатата twitter.
Апликацијата ќе е достапна од 6ти јули и ќе го користи вашиот username што веќе го имате на instagram.
 

Атачменти

  • IMG_8208.png
    IMG_8208.png
    908,8 KB · Прегледи: 64

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.806
2.024
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Hard pass.
Меѓу другото и ради ова
F0JuViJXwAUpT2w
 

Ron26

On your way to fame
4 мај 2019
514
711
пошто не можат да го контролираат твитер, сега си прават своја апликација. Генијално.
 

Pero

Gaining Experience
28 декември 2010
51
53
Не верувам твитерџии да преминат, може само луѓе од фејсбук да тестираат твитер верзија, не гледам реална опасност за твитер.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
913
1.176
Скопје
Hard pass и на двете. Сите социјални мрежи ми се средени како што треба, со убав контент од моите интереси. Само Twitter не можам да го средам да не е shithole на огорчени исфрустрирани идиоти што немаат ништо попаметно со животот да прават.
 

Petarys

Gaining Experience
28 јули 2009
136
195
CZ
Ќе деактивирам твитер кај и да е, и после тоа детокс од (анти)социјални мрежи. Threads нема да ме види
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.916
10.169
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer
Motherboard
Asux X670E-F
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W High current pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
RTX 3090 24Gb
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3s
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L, Logitech MX Mechanical
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung
OS
Windows 11 Pro
А чуму и едно и друго?
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
754
106
Tвитер си го менува името. Маск реши дека Твитер ќе се вика X и барем така ќе биде новото лого.
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
118
85
Браво за зук пилото. Генијално нешто за да ја контролираат слободата на изразување.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.401
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно