• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Messenger Plus! Live

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
За сите корисници на Windows Live Messenger еве еден додаток (add-on) кој овозможува да го уредите по ваш вкус. Можете да менувате скинови, скрипти, звуци, заклучување, Tabbed chats, поставување на статус по желба и многу други интересни опции. Со Messenger Plus! Live ќе имате несекојдневен изглед на месинџерот направен според ваш вкус. Messenger Plus! Live е бесплатен софтвер и вреди да се проба.
Messenger Plus! Live може да го симнете тука.
Уживајте во вашиот Windows Live Messenger уреден по ваш вкус. :bye1:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Го имав, и не ми се допадна што ми се намали брзината при download/upload (на мсн), па затоа го избришав. Нормално можеби проблемот бил и до мене. Инаку супер addon е нема што.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Би сакал да поставам прашање до членовите кој до имаат овој add-он дали брзината на download на фајл и при upload им останала иста или оди споро? Бидејќи јас поради овој проблем си го избришав овој add-он.
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
ne prakjam mnogu fajlovi preku msn ama mislam deka nemav problemi so brzinata!
porano koga koristev MSN Messenger, go koristev i jas ama najmnogu zaradi edna skripta sto go praveshe msn-ot da troshi 7-8mb RAM ;)
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
И јас се решив еднаш да го спуштам, го инсталирав, да... има многу корисни опции но и кај мене и кај еден мој другар има проблем поради msn plus. Кога пишувам или ми пишуваат понекогаш не пристигнува напишаното, а при тоа не ми пишува message can not be delivered.... така да за брзо се откажав. Ако некој друг го има овај проблем ве молам постирајте за да знам дали е до msn plus или во нешто друго е проблемов. Фала, поздрав
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Би сакал да поставам прашање до членовите кој до имаат овој add-он дали брзината на download на фајл и при upload им останала иста или оди споро? Бидејќи јас поради овој проблем си го избришав овој add-он.

jas go koristam veke cel mesec(go imam i pred toa koristeno) i ne mi ja namali brzinata, se si e vo red
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
128
Значи проблем веројатно ми била дополнителната скрипта за дознавање IP.
Не ми се верува дека е до ова.Јас ја користев (верувам) истата и немаше никакви проблеми.Мсн + е многу супер работа, некој погоре праша дали е од м$... не е.На многу страни мсн+ е класифициран како адвер, но веројатно се работи за постарите верзии.Во поновите при инсталација те прашува дали сакаш да го инсталираш и додатниот адвер. И тука по дифолт му стискаш "No, i refuse to give my support" :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,409
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно