Mesh рутер

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од Josifosky, 3 Март 2018.

 1. Josifosky

  Josifosky
  Intern

  80
  40
  24 oктомври 2011
  Здраво дечки дали може некој да кажи повеќе за овие типови рутери ги гледам во последно време се почесто. Која е главната разлика меѓу поставување на повеќе вакви рутери наспроти екстендери ?
  Поздрав

  Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
   
 2. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,386
  3,733
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Кај си ги гледал?
   
 3. Josifosky

  Josifosky
  Intern

  80
  40
  24 oктомври 2011
  Па скоро на сите онлајн страни а гледам и скоро сите брендови имаат изваено.

  Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
   
 4. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,386
  3,733
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  ? Дај некој линк. Wireless mesh network - Wikipedia има погодности, ама, барем досега, многу ретко се користеше.
  На времето Он.нет имаше Вифи мрежа во мал дел од Скопје и тоа со опрема од Strix Systems Wireless Mesh Networking . Тогаш беше изгор скапа и тешка за одржување... Баш ме интересира има ли напредок.
   

Сподели

Вчитување...