Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Месечен 1337 Giveaway #9: Екстерен хард диск WD Elements Portable Black 2,5” 2TB USB 3.0 WDBU6Y0020BBK-WESN

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk
Една од придобивките на 1337 членовите е учество во рандом, месечен giveaway, т.е. подарок. Секој 15-ти во месецот ќе биде направен рандом избор од листата на 1337 членови со активно членство/претплата и најавениот подарок ќе припадне на еден член.

Повеќе за придобивките за членството ќе прочитате тука: Претплата ⋆ IT.mk

Овој месец, доделуваме:
WD-Elements-2TB-HDD.png
WD-Elements-2TB-HDD-2.png


Преносливите хард дискови WD Elements со USB 3.0 нудат доверливо складирање на податоци со голем капацитет, брзи стапки на пренос на податоци, универзално поврзување. Преку поврзување на USB 3.0 порта, преносливиот хард диск WD Elements обезбедува брз пренос на податоци а уредот може многу да помогне во ситуации кога ви е потребен дополнителен простор на хард диск.

Во 13:37 денеска (15-ти август), 2022 година во оваа тема ќе биде објавен 1337 членот кој го добива подарокот.
Не си премиум член уште? Поддржи го IT.mk и вклучи се во месечните giveaways покрај другите придобивки.

Моменталната регуларна продажна цена за овој уред е 3.750 денари. За Basic членови е 3.450 ден, додека за 1337 членовите е 3.050 ден.
Производот е достапен за нарачка во ИТ маркет:

Екстерен хард диск WD Elements Portable Black 2,5'' 2TB USB 3.0 WDBU6Y0020BBK-WESN ⋆ IT.mk

 
Изменето од модератор:

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.624
17.114
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Многу се радувам за сите досегашни добитници.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.423
9.354
Отидоа месеците, јас и ти останавме the biggest losers...
Ај за мене ќе разберам, како апасиев од левица сум на форумов, нормално да не добијам.

Ама нема да им простам за вас двајца...
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Хаха супер, со здравје да го пуниш :D
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.624
17.114
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
148
416
Гостивар
ntpmk.net
Искрено... мислев дека си повозрасен, да знаев дека имаш 6 години, повеќе ќе се израдувава за тебе за наградата. Со здравје користењето, цел да го напуниш со Маша и Медо!
Фала ти ! Обавезно за на одмор сега :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно