Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Месечен 1337 Giveaway #6: Безжичен маус GLORIOUS MODEL O, MATTE BLACK, RGB, BAMF sensor 19K DPI, 69g (M to L hands)

D

Администратор
31 март 2007
3.873
3.864
www.iwmnetwork.com
Една од придобивките на 1337 членовите е учество во рандом, месечен giveaway, т.е. подарок. Секој 15-ти во месецот ќе биде направен рандом избор од листата на 1337 членови со активно членство/претплата и најавениот подарок ќе припадне на еден член.

Повеќе за придобивките за членството ќе прочитате тука: Претплата ⋆ IT.mk

Шестиот 1337 giveaway е:

Безжичен маус GLORIOUS MODEL O, MATTE BLACK, RGB, BAMF sensor 19K DPI, 69g (M to L hands)​

Неверојатно лесен, двостепен маус за игри со поврзување без лаг и како што велат од Glorious, "молскавично" брзи перформанси овозможени од нивниот безжичен сензор BAMF. Моделот O Wireless има најниска безжична латентност* од кој било глушец маус во својата класа. Технологијата на најсовремената индустрија обезбедува респонзивни кликови и без двоен клик. Со тежина од само 69 грама, со иста амбидекстерна форма како и наградуваниот жичен Model O.

*според производителот

glorious-model-O-wireless.jpg
glorious-model-O-wireless-2-600x725.jpg
glorious-model-O-wireless-4-600x725.jpgМоменталната регуларна продажна цена за овој уред е 6.850 денари, додека за Basic членови е 5.650 ден, а со 1337 попуст е 4.900 ден. Производот е достапен за нарачка во ИТ маркет:

Безжичен маус GLORIOUS MODEL O, MATTE BLACK, RGB, BAMF sensor 19K DPI, 69g (M to L hands) ⋆ IT.mk

Во 13:37 на 15-ти мај, 2022 година во оваа тема ќе биде објавен 1337 членот кој го добива подарокот.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.873
3.864
www.iwmnetwork.com
Официјален добитник според Random.org на

Безжичен маус GLORIOUS MODEL O, MATTE BLACK, RGB, BAMF sensor 19K DPI, 69g (M to L hands)​


во шестиот 1337 Giveaway е....

@Banjifiko


п.с. @Banjifiko честитки и pls пиши ни приватна порака или имејл за да ни потврдиш на која адреса да ти биде доставен уредот - дали е истата од профилот или некоја друга.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.285
6.398
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Честитки и од мене, со здравје да се гејма :D
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.795
5.760
Skopje
Стигна глувчето, експресно и со претходна најава.

01.jpg
02.jpg

Пишува дека има само 69 грама, ама откако ќе го земеш в рака сфаќаш колку е лесно.
Ергономски вака е ок, ми делува дури малку и нежничко за мојата (тешка) рака, затоа мислам дека поголем бенефит ќе види џуниор (членот 100јко).

04.jpg

Му посакувам на форумов уште многу, многу giveaway-и. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.106
Мислења
955.565
Членови
34.510
Огласи
2.315
Најнов член
IreneBall
На врв Дно