• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Месечен 1337 Giveaway #2: Механичка тастатура DUCKY ONE 2 SF RGB 65% PBT Double-shot keycaps Kailh BOX Brown

D

Администратор
31 март 2007
3,491
2,750
www.iwmnetwork.com
Има негде листа да се гледа коа се додаваат нови продукти на shop-от?

Ќе се отвори тема следната недела за тоа и таму ќе се листаат сите нови-додадени продукти, засега средуваме некои позадински процеси за да течат работите поасално. Здравје боже, накај 15-ти февруари да излеземе од бета. :))
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,702
6,494
Мелмак
Ќе се отвори тема следната недела за тоа и таму ќе се листаат сите нови-додадени продукти, засега средуваме некои позадински процеси за да течат работите поасално. Здравје боже, накај 15-ти февруари да излеземе од бета. :))

Само Октар е АЛФА, сите други вечно ќе сме БЕТА нема излагање!
 
Последна промена:

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,466
13,594
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
268
228
Oktar e АЛФА и ОМЕГА! Со мене почнува, со мене завршува азбуката!
Ако е така, тогаш правилно е да речиш дека со тебе почнува и завршва алфабетата.

Ова е недопус'ливо непознавање и с'рам за еден Брус Вилис!

Испратено од телефоно.
 

Filipovski

Intern
8 април 2018
21
23
Што е она лево како отварана да е тестатурата...да не е оваа старата на @Oktar , а он нова да има?!
Таман, добитникот ќе си има Ducky со свежо цеден сок од целер. Не можеш да се пожалиш за таков дил!
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,466
13,594
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Ако е така, тогаш правилно е да речиш дека со тебе почнува и завршва алфабетата.

Ова е недопус'ливо непознавање и с'рам за еден Брус Вилис!

Испратено од телефоно.
Абе и да, ама и не... тоа е застарено и комунистичко учење дека кириличната се вика азбука а латиничната абецеда или алфабета... Ако употребиме ресурси од глобалната мрежа ќе видиме дека грчката низа од букви (намерно не употребив некој од претходно наведените називи) е таа која започнува со Алфа и завршува со Омега... и гугал вика дека тоа е Greek Aplhabet
Screenshot 2022-01-11 at 15.15.04.png
Е сега, потпирајки се на истиот тој гугал, ке извршам транслација на проблематичниот поим, alphabet, па така доаѓаме до...
Screenshot 2022-01-11 at 15.14.46.png
... азбука.

Господине @petkotrajko, ве молам да ја повлечете навредата упатена кон мојот лик и дело. Немам никаков основ да бидам засТрамен бидејки иако можеби не сум во право, ама не сум ни во криво.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,230
5,918
Абе и да, ама и не... тоа е застарено и комунистичко учење дека кириличната се вика азбука а латиничната абецеда или алфабета... Ако употребиме ресурси од глобалната мрежа ќе видиме дека грчката низа од букви (намерно не употребив некој од претходно наведените називи) е таа која започнува со Алфа и завршува со Омега... и гугал вика дека тоа е Greek Aplhabet
Погледнете го атачментот 108412
Е сега, потпирајки се на истиот тој гугал, ке извршам транслација на проблематичниот поим, alphabet, па така доаѓаме до...
Погледнете го атачментот 108413
... азбука.

Господине @petkotrajko, ве молам да ја повлечете навредата упатена кон мојот лик и дело. Немам никаков основ да бидам засТрамен бидејки иако можеби не сум во право, ама не сум ни во криво.

Ти учи си грчки алфабет, јас ќе си учам КВЕРТИ на мојата нова Даки тестатура.
 

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
268
228
Абе и да, ама и не... тоа е застарено и комунистичко учење дека кириличната се вика азбука а латиничната абецеда или алфабета... Ако употребиме ресурси од глобалната мрежа ќе видиме дека грчката низа од букви (намерно не употребив некој од претходно наведените називи) е таа која започнува со Алфа и завршува со Омега... и гугал вика дека тоа е Greek Aplhabet
Погледнете го атачментот 108412
Е сега, потпирајки се на истиот тој гугал, ке извршам транслација на проблематичниот поим, alphabet, па така доаѓаме до...
Погледнете го атачментот 108413
... азбука.

Господине @petkotrajko, ве молам да ја повлечете навредата упатена кон мојот лик и дело. Немам никаков основ да бидам засТрамен бидејки иако можеби не сум во право, ама не сум ни во криво.
Не.

Испратено од телефоно.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,491
2,750
www.iwmnetwork.com
Ииии... официјален добитник според Random.org на Механичка тастатура DUCKY ONE 2 SF во вториот 1337 Giveaway е....

Октар j/k
@igor_xxxx

п.с. Игор, пиши ни приватна порака или имејл за да ни потврдиш на која адреса да ти биде доставена тастатурата.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,162
1,050
Скопје
Ииии... официјален добитник според Random.org на Механичка тастатура DUCKY ONE 2 SF во вториот 1337 Giveaway е....

Октар j/k
@igor_xxxx

п.с. Игор, пиши ни приватна порака или имејл за да ни потврдиш на која адреса да ти биде доставена тастатурата.
Ех кога не си купив 1337...
Честитам на добитникот со здравје да си се служи
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,450
5,027
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Честитки и од мене, со здравје типкање :)
 

igor_xxxx

Practice makes perfect
10 септември 2010
1,291
1,599
Ииии... официјален добитник според Random.org на Механичка тастатура DUCKY ONE 2 SF во вториот 1337 Giveaway е....

Октар j/k
@igor_xxxx

п.с. Игор, пиши ни приватна порака или имејл за да ни потврдиш на која адреса да ти биде доставена тастатурата.

Од каде па сега јас награда :D

Фала дечки и девојки од администрација, не сте требале да се трошите :)

За праќање, може членот Брус Вилис да се погрижи, слушам му се доаѓало накај Битола :p

Шала на страна, да, може на адресата за маиците да ја пратите, Ратко не ми е стабилна личност :D
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,230
5,918
Ииии... официјален добитник според Random.org на Механичка тастатура DUCKY ONE 2 SF во вториот 1337 Giveaway е....

Октар j/k
@igor_xxxx

п.с. Игор, пиши ни приватна порака или имејл за да ни потврдиш на која адреса да ти биде доставена тастатурата.
Ne ni ja sakav
 

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
268
228
Од каде па сега јас награда :D

Фала дечки и девојки од администрација, не сте требале да се трошите :)

За праќање, може членот Брус Вилис да се погрижи, слушам му се доаѓало накај Битола

Шала на страна, да, може на адресата за маиците да ја пратите, Ратко не ми е стабилна личност :D
Со зравје да си чукаш по типките :)
View: https://m.youtube.com/watch?v=rXwp60QJhro


Испратено од телефоно.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,466
13,594
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
За праќање, може членот Брус Вилис да се погрижи, слушам му се доаѓало накај Битола :p
Aууууууу може да ти ја донесам бе, ако случајно по пат ја заменам со мојата од дома, она посипаната со целеров сок, не сум крив... Д, барај ме да му ја однесам на момаков, секако ќе му идев, дужи некоја ситна сума, па морам во наплата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,744
Членови
30,814
Најнов член
SandraNikola
На врв Дно