Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Месечен 1337 Giveaway #10: Безжична тастатура Logitech MX KEYS + Бонус подароци

giveaway10.jpg

Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway, во кој доделуваме вредни награди. Секој месец доделуваме по еден подарок, а изборот се врши на 15-ти во месецот кога се прави избор од листата на активни 1337 членови преку Random.org.


Подарокот за овој месец е: Безжична тастатура Logitech MX KEYS Graphite Unify, w/Bluetooth 920-009415

logitech-mx-keys-keyboard-5-1-1600x1600.jpg
logitech-mx-keys-keyboard-1600x1600.jpg
logitech-mx-keys-keyboard-1-1-1600x1600.jpg


Ова парче хардвер е омилената тастатура на скоро цела редакција на IT.mk и топло ја препорачуваме.

Моменталната регуларна продажна цена за овој уред на IT.mk/market е 6.100 денари, додека за Basic членови со попуст е 5.880 ден, а за 1337, цената со попуст изнесува 5.610 ден. Производот е достапен за нарачка во ИТ маркет.

Но тоа не е сè! Има и бонус подароци за сите премиум членови!​


Овој јубилеен 10-ти giveaway носи изненадувања и за Basic членовите! На иницијатива на Domotika.mk, овој giveaway има и втора тура подароци, односно еден цел сет на производи! Сетот од Aqara производи ќе биде извлечен заедно со 1337 giveaway-от, а во него ќе учествуваат сите премиум членови (Basic + 1337, вклучително и претходните добитници).

Дополнителните подароци во овој giveaway се:

Aqara Hub M2 + Aqara сензор за движење + Aqara сензор за температура и влага

Aqara-Temperature-and-Humidity-Sensor-V3.0No-Shadow-1600x1600.png
Aqara-Hub-M2-V3.0No-Shadow-1600x1600.png
Aqara-Motion-Sensor-V3.0No-Shadow-1600x1600.png

Кои се Domotika?​

image-10.png

Domotika е компанија која е специјализирана за увоз, продажба и имплементација на Smart Home или IoT уреди, смарт системи за контрола на внатрешно и надворешно осветлување, греење/ладење, дојава на пожар/поплава/кражби (смарт алармни системи), смарт видео надзор, контрола на пристап итн. Компанијата овозможува решенија кои нудат локално, далечинско и гласовно контролирање а вашиот проект е реализиран целосно и професионално од типот “сè на едно место”, во многу краток рок од страна на сертифицирани и искусни монтери, со загарантиран сервис обука и "after sales" поддршка за уредите и инсталациите кои ги нудиме.

Домотика е воедно официјален увозник и дистрибутер на брендовите Aqara, Tedee, Netatmo и Shelly во Република Македонија. Дознајте повеќе на domotika.mkДобитникот на овој подарок ќе биде прогласен во 13.37 часот на 15-ти септември во оваа тема.

За да не ја пропуштиш можност да го добиеш следниот подарок, поддржи ја работата на IT.mk со премиум членство и учествувај во месечните giveaways! Премиум членството на IT.mk нуди и многу повеќе, а деталите можеш да ги дознаеш тука.
 
Изменето од модератор:

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
1.022
3.618
Прага
Ова сензоров за движење од Домотика, колкав рејнџ има? Т.е. има ли ефект да се постави на балкон да речеме и да детектира движење т.е. летови на дрон? За Октар прашувам...
7Kpq.gif
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.422
9.335
A vie na oktar da mu dadete prvo pa posle na basic clenovite.
Мислењето е автоматски споено:

Како се ставаат овие Giveaway теми на игнор? Моето срце е премногу кревко за уште еден пораз...
Sakas da ti podaram jas Mx Master 3, samo ti daj mi ja tvojata karticka i ke ti naracam od gjirafa.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Може некако да дознаам дали сум повторно елигибилен за добивање на тастатурата? Не памтам точно колку месеци поминаа откако бев извлечен.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.622
17.110
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Може некако да дознаам дали сум повторно елигибилен за добивање на тастатурата? Не памтам точно колку месеци поминаа откако бев извлечен.
Пер не ме памтиш? Ја те влечев, одприлика беше 15ти Март лето господово 2022ро а часот беше 13 и некаде околу 37мата минута… се сеќавам како да беше пред шес’ месеци…
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Пер не ме памтиш? Ја те влечев, одприлика беше 15ти Март лето господово 2022ро а часот беше 13 и некаде околу 37мата минута… се сеќавам како да беше пред шес’ месеци…
Еххх абе како можам да го заборавам тој момент, само со датумо не бев начисто :D

Значи јас изгледа седам на клупа уште овој циклус..
 

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk
Добитник на подарокот во 10-тиот 1337 giveaway е:

excited-so.gif@igoooor7

....


Добитник на подарокот од Domotika.mk (учествуваа сите Basic + 1337 членови, вклучително и добитници во последни 6 месеци) е...
excited-so.gif@Paskal89

Добитниците ќе бидат контактирани на мејл за потврда на адреса за достава на подарокот. Честитки!
 

Атачменти

  • 1663240658267.jpeg
    1663240658267.jpeg
    6,2 KB · Прегледи: 22

igoooor7

On your way to fame
17 февруари 2015
229
503
Veles
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 10600K + be quiet Dark Rock Slim
Motherboard
MSI B460M Mortar
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + SSD M.2 2280 Gigabyte NVMe 512GB + HDD WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
2 x 8 GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB
Video card
MSI GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING X 8G
Case
be quiet Pure Base 500 Window Black
Mouse
Logitech G402
Keyboard
Logitech Mechanical G413 Carbon
Audio
Logitech Z506
Monitor
Gigabyte G27QC - Curved Gaming Monitor | VA Panel | 1440p | 165Hz | 1ms MPRT
OS
WINDOWS 11 Pro 64bit
Благодарам it.mk, да бидам искрен не очекував зошто никогаш не ми се паднала никаква награда во животот. И со ова позитивно ме изненадивте, благодарам уште еднаш.
Честитки и за тебе @Paskal89

PS. Sorry @Oktar

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.914
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно