• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Месечен 1337 Giveaway #1: Logitech MX Master 3 безжичен маус

D

Администратор
31 март 2007
3,488
2,731
www.iwmnetwork.com
Една од придобивките на 1337 членовите е учество во рандом, месечен giveaway, т.е. подарок.
Секој 15-ти во месецот ќе биде направен рандом избор од листата на 1337 членови со активно членство/претплата и најавениот подарок ќе припадне на еден член.

Повеќе за придобивките за членството ќе прочитате тука: Претплата ⋆ IT.mk

image_2021-11-26_14-08-17.png

Со задоволство ви го најавуваме првиот подарок:
1 x Logitech MX Master 3 безжичен маус ⋆ IT.mk

Logitech MX Master 3 безжичен маус​

MX Master 3 е еден од подобрите производи на Logitech и го препорачуваме со драго срце. Маус со одлична прецизност, добра ергономија и дизајниран за целната група креативци и кодери. Супер брз (1000 линии во секунда) и прилагодлив скрул, кој btw е доста тивок, маусот има и 3 странични и 1 централно копче кои преку софтверот на Logitech ќе може да ги прилагодите според апликација. Батеријата според маркетинг материјалите на Logitech држи 70 дена и со само 1 минута полнење го користите 3 часа, а според нашето искуство, не е далеку од вистината. Дали спомнавме дека маусот може да го поврзете и користите на три различни уреди?

Моменталната продажна цена за овој уред е 6.410 денари. Производот е достапен за нарачка во ИТ маркет: Logitech MX Master 3 безжичен маус ⋆ IT.mk со активни попусти за Basic и 1337 членови.

mx-master1-1.jpg mx-master2-1-768x928.jpg mx-master3-back-768x928.jpg mx-master3-side-768x928.jpg mx-master3-up-768x928.jpg

Во 13:37 на 15-ти декември, 2021 година во оваа тема ќе биде објавен 1337 членот кој го добива подарокот.
 

Атачменти

  • image_2021-11-26_13-56-58.png
    image_2021-11-26_13-56-58.png
    212.4 KB · Прегледи: 53
Последна промена:

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
634
812
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Секој 15-ти во месецот ќе биде направен рандом избор од листата на активни 1337 членови и најавениот подарок ќе припадне на еден член.
Кратко прашање. Што го прави еден 1337 член - активен член?
Јас лично на пример, многу често листам и лајкам, но поретко постирам. Дали е тоа активен член или има други параметри по кои се мери?
 

D

Администратор
31 март 2007
3,488
2,731
www.iwmnetwork.com
Кратко прашање. Што го прави еден 1337 член - активен член?
Јас лично на пример, многу често листам и лајкам, но поретко постирам. Дали е тоа активен член или има други параметри по кои се мери?

Сменето во: 1337 членови со активно членство/претплата
Не се работи за активност, туку за активно членство, кое не е истечено.

За активноста на членовите, ќе има друга тема ASAP во која ќе учествуваат и оние кои немаат премиум членство.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,351
10,276
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Дали ова рандом значи дека можно е јас ништо да не добијам, а некој друг 1337 член да добие нешто повеќе пати?

Е сега. Бараш одговор на вечното прашање - каква ти е среќата.

Јас имам една добра практика пред да пуштам лифче, отварам Video Poker и мавам мања/веча и ако тргне го пуштам лифчето, ако не другиот ден.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,544
4,251
Скопје
Дали ова рандом значи дека можно е јас ништо да не добијам, а некој друг 1337 член да добие нешто повеќе пати?
Ако си 1337 член учествуваш во лотаријата, ако не си, а според тоа што немаш паричка што врти кај аватарот не си, значи ти нема да учествуваш. Исто и јас.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,488
2,731
www.iwmnetwork.com
Дали ова рандом значи дека можно е јас ништо да не добијам, а некој друг 1337 член да добие нешто повеќе пати?

Идејава ни е следна:
Тој што добива, чека следни 6 циклуси.

Отворени сме за подобри идеи ако има.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,043
9,891
Скопје
Идејава ни е следна:
Тој што добива, чека следни 6 циклуси.

Отворени сме за подобри идеи ако има.
Супер е идејата, ја на времето кај @skullmonkey 3 пати по ред требаше во кино да одам -_-
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,560
3,727
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Дали ова рандом значи дека можно е јас ништо да не добијам, а некој друг 1337 член да добие нешто повеќе пати?

Дечко, треба да уплатиш лото за да ти се падне :))))
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,069
536
delicon.mk
Ако си 1337 член учествуваш во лотаријата, ако не си, а според тоа што немаш паричка што врти кај аватарот не си, значи ти нема да учествуваш. Исто и јас.
Дечко, треба да уплатиш лото за да ти се падне :))))

Ајде да го поставам прашањето како ELI5, иако веќе добив одговор од @D.

Дали ова рандом значи дека можно е 1337 член како @dekomote ништо да не добие, а друг 1337 член како @fuzzjaw да добие нешто повеќе пати?
 
Последна промена:

D

Администратор
31 март 2007
3,488
2,731
www.iwmnetwork.com
Ајде да го поставам прашањето како ELI5, иако веќе добив одговор од @D.

Дали ова рандом значи дека можно е 1337 член како @dekomote ништо да не добие, а друг 1337 член како @fuzzjaw да добие нешто повеќе пати?

Дали јас нешто не разбирам?

Мислам дека прашањето го одговоривме дека член што ќе добие паузира 6 циклуси.
Ако бараш одговор за статистичка веројатност кој што може да добие, ќе треба да консултираме стручно лице на таа тема.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,426
13,499
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Уште точно 10 дена до првиот 1337 giveaway....

Супер тоа, ама мене пак не ми е јасно, дали 1337 член како @Avid може 4 пати да добие награда, а ист таков член, на пример @dekomote да добие ниеднаш во тој период? Ако може појаснување околу ова, мислам дека и други челнови ги интересира истото... Ти вака као Бот незнам дали си компетентен да одговориш, сакам да разговарам со вистински човек, ако може да се вкључи D би било супер, само има искључено опција да го тагнуваат.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,488
2,731
www.iwmnetwork.com
Супер тоа, ама мене пак не ми е јасно, дали 1337 член како @Avid може 4 пати да добие награда, а ист таков член, на пример @dekomote да добие ниеднаш во тој период? Ако може појаснување околу ова, мислам дека и други челнови ги интересира истото... Ти вака као Бот незнам дали си компетентен да одговориш, сакам да разговарам со вистински човек, ако може да се вкључи D би било супер, само има искључено опција да го тагнуваат.

Се е фер и по сите регуларности.

49445682.jpg
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,426
13,499
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
637
1,596
Супер тоа, ама мене пак не ми е јасно, дали 1337 член како @Avid може 4 пати да добие награда, а ист таков член, на пример @dekomote да добие ниеднаш во тој период? Ако може појаснување околу ова, мислам дека и други челнови ги интересира истото... Ти вака као Бот незнам дали си компетентен да одговориш, сакам да разговарам со вистински човек, ако може да се вкључи D би било супер, само има искључено опција да го тагнуваат.
@Avid може за една година да добие 2 пати награда. Ако не добие ниту еднаш, местено е.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,920
12,425
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Сакав да ви предложам независно извлекување од трета страна за да нема сомнежи во регуларноста, ама тоа што го знаев и користев го направиле да се плаќа. Внесуваш имиња и закажуваш датум кога да биде извлекувањето и оттогаш тие преземаат, сè се гледа во секој момент и ти немаш никакво влијание. А обичното извлекување може да се мести, на пример го правите повеќе пати додека не се извлече вашиот фаворит, па го скриншотувате тоа.

Од друга страна па, сега се напунивте со пари и можете да одвоите 5 долари, поевтино е него да ја најмите Маријана и да организирате извлекување пред камери. :)
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,184
5,779
Сте ме испотагнале тука, си реков завршил гивавејот и сум победил па ми честитате....

Сега и да добиеш ќе влечат по вторпат, зашто ќе зборат членовите дека е местено инаку...
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,131
11,664
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Од друга страна па, сега се напунивте со пари и можете да одвоите 5 долари, поевтино е него да ја најмите Маријана и да организирате извлекување пред камери. :)
И тоа двајца, за најмениот да не испадне поткуплив, на пример Маријана и Росана у пар.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,099
Мислења
877,643
Членови
30,697
Најнов член
ANGEL2828
На врв Дно