1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мерење на вкупен сообраќај на TP-Link рутер

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од paraglajder, 2 Декември 2019.

 1. paraglajder

  paraglajder
  Gaining Experience

  193
  100
  9 Јануари 2008
  Гуглам за ова, но неможам да најдам ништо сега за сега.

  Постои ли начин да се измери целокупниот месечен сообраќај на рутер?

  Благодарам однапред.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,284
  6,397
  27 Март 2014
  Не постои. Освен со кастум фирмвер.
   
  На paraglajder и Oktar им се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,023
  6,847
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Зависи за кој рутер збориш. Ако е од основните модели нема, понапредните имаат вкупен сообраќај на WAN или било која LAN, vlan итн, само што ги брои во E бајтите па ќе треба дигитрон.
   
  На paraglajder му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...