Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Менување свичеви на тастатури

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
708
Skopje
Дали некој може да ми помогне или знае како се менуваат свичеви на тор 300 зелена?
Пробав на сите можни начини никако не бива:cry: на 2 тастатури некои копчиња не работатат па сдакам да префрлам од друга, така да се идентични и исти само незнам како.
Иначе зошто имам толку тастатури: еднаш во 6 месеци ми се истура кафе, водаа или сок па тука сте вие и одма зимам нова. Ако може да се спаси нешто пишете.
Однапред ви благодарам:love:
 

Атачменти

  • тастатури.jpg
    тастатури.jpg
    235,8 KB · Прегледи: 48

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1.222
1.633
Скопје
Како што ти кажаа другите, треба да ја прелемиш. Обично кај таквите тастатури поголем проблем е да ја отвориш, некои се доста без везе склопени
 

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.506
3.413
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Па не ти требаат 10 видеа, принципот е тој, леткум, калај флукс и тоа е тоа.

Испратено од SM-N986B преку IT.mk форум апликација
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
За Тор само чеканот е лекот. Кој тероризам се тие свичеви:ROFLMAO: Тој ако ги мења боље да стави некои други понормални.
 

batka23

Gaining Experience
16 септември 2022
66
71
Има опција да се сменат.Сум имал искутво до сега со овие модели.Залемени се.Расклопија тастатурата прелемиги не е комплицирано.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.772
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно