• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менување на MAC адреса

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sstefan

Intern
10 декември 2007
73
0
dali moze nekoj da mi pomogne kako menualno da ja smenam mac adresata znam deka e vozmozno pa baram pomos od poiskusnite . inaku imam ruter sto mislam deka e najgolema precka za toa pozdrav
 
D

DimitarMK

Гостин
Имам едно програмче со кое можеш одма да си смениш MAC адреса. Ако го сакаш пиши ќе ти пратам по ПП. =)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

sstefan

Intern
10 декември 2007
73
0
da ne e mac changer ? procitaj pogore imam ruter mislam deka ke mi pravi problemi ali prifacam sekakov vid na pomos pa ako sakas prati mi go pp FALA
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Овде луѓето не гледаат на гравче. Треба да напишеш на што сакаш да смениш МАС, и ако мислиш дека треба, зашто закаш да смениш. Може не е решението во тоа што милиш. Опиши го пролблемот за да ти помогнеме.
 

mitash

Intern
8 мај 2007
120
6
Гевгелија
mitash's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 1600 six-core
Motherboard
MSI Tomahawk B350
Storage
SanDisk 240GB SSD Plus
PSU
Cooler Master Real Power 550W
RAM
16GB DDR4 2400MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB
OS
Windows 10 x64
Hmm..Aj, koga ke si odam doma ke zirnam kako bese tocnoto ime na programceto sto go koristev. Internetot sto go koristam doma e zaklucen na mac adresata na mojot kompjuter. Se sluci da treba da go sreduvam od brat mi kompjuterot, pa koga go steknav na mreza ispadna deka nekje da trgne.. Preku toj program ja podesiv manuelno od mojot komp mac adresata, si gi napravi site update-i bez problem..Mi tekna, eve ti go linkot. http://tmac.technitium.com/tmac/index.html
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,750
Мислења
856,673
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно