• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менување на logon и shut down позадини...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
Dali mozi ke ko go isklucvam kom ke ke izlezi ona windows is shutting down ili ko ke go pustam ko ke izlezi welcome da stavam nekoja slika ?:D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
@MG
Со програмчето што ти го наведе, можеш да го изменуваш делот каде што се логираш, т.е login screen.
Мислам дека toni_arsenal бараше измена конкретно за сликата windows is shutting down т.е:и Welcome, т.е:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
можеш и сам со кернелот да си поиграш... има еден тон boot screen-ови на интернет :)
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Лесно е да ги смениш тие позадини. Има софтвер за тоа...веќе ти наведоа некој.
бтњ јас ја имам сменето и оваа позадина

барем изгледа поинтересно кога пишува windows xp pirate version :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,467
Мислења
845,081
Членови
29,288
Најнов член
alemap
На врв Дно