• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менување на Custom Title во phpBB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
како да им го сменам на членовите на пхпбб форумот како они сакат. Ова што е одма под никот...помош
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Сите промени на phpbb ќе ти бидат со "кодови", така да научи се да ги едитираш. Секако првен ќе си ги ископираш по два пати, па после ќе менуваш нешто, за во случај да заглавиш да можеш да се вратиш на старото.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ова не е рангирање на членовите, ако е тоа може да се изврши преку администрациониот панел, така што на секого кој што сакаш да му пишува во различно од основните рангирања ќе им доделиш специјален ранг?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,837
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно