1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам Samsung S9 !

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Ulrezaj, 7 Јуни 2019.

 1. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  329
  417
  20 Јуни 2012
  Машко
  Менувам Samsung S9 64GB Black (купен од Мобеликс - 4 месеци преостаната гаранција ), без ниту една гребка или било какво оштетување за Iphone XR / XS - со моја доплата.

  Пожелно е телефоните да се со соодветна гаранција и без никакво оштетување.
   
  Последна промена: 7 Јуни 2019
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  665
  641
  2 Јануари 2015
  Машко
  А дали го продаваш?
   
 3. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  531
  279
  5 ноември 2013
  Машко
  Совет ако веќе мењаш, само за Хс, иако ке се разочараш камера.. немој за хр.. не пагај од коњ на магаре :D
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,663
  26,265
  4 Септември 2008
  XR и XS имаат идентична камера.
   
 5. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  531
  279
  5 ноември 2013
  Машко
  Хр има една , хс има 2 , за дееп сензор, за фокус .. Имам споредувам со хс( што сметам дека е класа над хр),и с9 на око вади подобри слики
   
  На Zippo и Скоти им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,663
  26,265
  4 Септември 2008
  Главниот сензор е идентичен.
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 7. damil

  damil
  On your way to fame

  665
  641
  2 Јануари 2015
  Машко
  Абе не туку се расправајте за ајфоно каква камера имал, кажете саглам с8 или с9 кој има.
   

Сподели

Вчитување...