Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Менувам 4х16гб за 2х32гб ддр4

Статус
Затворена за нови мислења.

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.362
5.357
OHRID кај ензероно

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.061
4.063
Скопје
hackitfree.github.io

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.362
5.357
OHRID кај ензероно
Ако може да прашам - зошто ? Што придобивка би имало ?
Да ослободиш два слота за уште меморија предпоставувам ?
Немам место , едниот слот за рам првиот е непристапен од фанот на радиаторот на аио кулерот.морам без еден вентилатор да бидам ако го окупурам првиот слот за рам. Така да 2x16gb ми седат спаковани дури најдам решение.
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.362
5.357
OHRID кај ензероно
Ако може да прашам - зошто ? Што придобивка би имало ?
Да ослободиш два слота за уште меморија предпоставувам ?
И уште една штотуку одкриена причина е што не ми работат сите 4 слотана 3600мхз што е и вообичаено . Морам до 3200мхз да ги спуштам со зголемени цл латенции за даработи. А само со 2 слота 3600мхз цл16 t1 без проблем а иде и до 4000мхз сл 17 тестирано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.178
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно