• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менито на форумот и порталот е малку изменето (средено)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Како што Дамјан веќе спомна во оваа тема, менито на форумот не беше баш како што треба, но кај некои корисници и тоа на порталот беше проблематично..

Пред неколку минути направивме измени, и сега би требало да е во ред..

Ги молам членовите, а особено оние кои се на Линукс да потврдат или евентуално реагираат доколку има некој проблем во врска со ова..
Познат проблем кој произлезе на почеток беше изместување на целиот форум на десно во однос на менито од порталот, па ме интересира дали е тоа и сега случај кај некои корисници :)

Благодарам однапред
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,398
1,099
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Све е во ред кај мене.
Win XP SP2 -> Mozila Firefox 3.0.3; IE7 и Opera 9.52

Менито е од еден крај до друг и средено тоа кај Почетна.
:bravo::bravo::bravo:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Houston we have a problem...Safari на мак... Претходно беше добро... :(
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Mozilla Firefox 3.0.3 на Ubuntu 8.10.Мислам дека е добро, само не знам за други резолуции.:ermm:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
ццц дранки негативна репутација! МОРЕ БАН!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Очигледно проблемот се јавува на Chrome и Safari (можеби и на уште некој друг)

Patience plz :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Би требало сега да е во ред.. Тестирав кај мене со Chrome и Safari..

Потврдете ве молам :)

Едит: Има мал проблем со опаѓачките менија на форумов, веројатно css конфликт, но мене моментално ме интересира конкретно со менито plskthnx )
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ок е сега и на сафари... нема бан :)

инаку да, dropdown-овите бегаат на десно
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
@fuyyzzzzzzyyyy

овде во школото на убуту ликукс го има истиот проблем.менито и форумот не се едно под друго. Што е проблемот!
:lut2:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Моментално на Убунту 8.10 и Firefox 3.0.3 се си работа супер. Функционираат и паѓачките менија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,760
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно