• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мени во Dreamweaver

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Angel

Intern
21 април 2007
314
28
Kako da vmetnam meni napraveno vo Allwebmenus 5 (gotovoto meni e javascript .js fajl), vo web stranica vo dreamweaver?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Па стави го линкот до скриптата,во хеад тагот на страната( во дреамвеавер ) доколку има хтмл и цсс документи исто стави ги и нив :)
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Горе под менито на програмата имас "Code" | "Split" | "Design"

Избери "Code" за да го гледаш само кодот или "Split" за да гледаш и дизајнот и кодот, и копирај го JS кодот било каде во делот за кодовите, и претисни некаде на делот каде што е дизајнот, и ќе ти се појави. Па после ќе можеш да го поместиш ти каде сакаш да ти стои.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Angel

Intern
21 април 2007
314
28
Da, ama mora da se naznaci kako script vo Dreamweaver. So <script> i </script> za kraj. Probav i taka i ne rabotese. Probav i da vmetnam java skripta od import menito, i toa ne profunkcionira. Dali nekoj znae drug softver kade moze da se napravi meni, posto itno mi e
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Горе во head ќе го додадеш ова
<script type="text/javascript" src="ОВДЕ Е ПАТЕКАТА / ИМЕТО НА ФАЈЛОТ"></script>
А долу во телото ќе го додадеш менито, односо повикувањето до него во таговите
<script type="text/javascript"> </script>
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно