• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Memorija

  • Ја почнал/а темата
  • #1

_mitko

Intern
1 декември 2007
4
0
Dali pri stavanje na kartickata e potrebno da se iskluci telefonot????

Imam samsung d900i i kolku memorija mozi da krepi? Dali e tocno toa deka e 2GB ?
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Зависи до телефонот. Јас имам Nokia E50 и нема потреба да го гасам кога вадам/ставам картица. Само кога ја вадам треба да идам преку римув мемори кард - исто како Safety Remove Hardware на компјутер кога вадиш УСБ.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
На мојот Nokia N73 има опција Remove memory card, Пред да ја извадиш, препорачливо е да се користи оваа опција бидејќи некои од програмите што ги имам, инсталирани се на картицата и се случува некои да се активни во моментот на вадење на картицата. Пробав еднаш онака да ја извадам без Remove memory card, и наредниот пат кога ја ставив ми излезе некој си ерор. Оттогаш вадење на картицата само со Remove memory card. :bravo:
 
V

Vendetta-88

Гостин
Со најновите firmware updates D900/D900i подржува и картици од 2 GB, а при ставање/вадење на картицата стварно нема потреба да се исклучува телефонот
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Да, подржува само од 2 ГБ, за повеќе не сум сигурен, а телефонот нема потреба да го гасиш кога ке ја ставаш.
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Незнам дали е исто за сите SAMSUNG телефони ... јас имам Е200 ... не го исклучувам телефонот кога ја вадам или ја ставам картицата...:S
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,085
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно