1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мемории за лаптопи 4Gb DDR3, 8Gb DDR3

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 9 Април 2019.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам мемории за лаптопи, тестирани, 100% исправни

  Hynix 8Gb LP(low power) 1600Mhz DDR3 Soddim, модел PC3L-12800S-11-12-F3 - цена 2000 ден.
  Samsung 4Gb 1333Mhz DDR3 Soddim, модел PC3-10600S-09-11-F3 - цена 1000 ден.
  Kingston 4Gb 1333Mhz DDR3 Soddim, модел KVR1066D3S7/4G - цена 1000 ден.
  Hynix 4Gb 1333Mhz DDR3 Soddim, модел PC3-10600S-9-10-F2 - цена 1000 ден.


  Достава низ цела Македонија
   
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Контакт: 076/476-017 Петар
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Hynix 8Gb LP(low power) 1600Mhz DDR3 Soddim, модел PC3L-12800S-11-12-F3 - цена 2000 ден. 1800 ден.
  Samsung 4Gb 1333Mhz DDR3 Soddim, модел PC3-10600S-09-11-F3 - цена 1000 ден. 900 ден.
  Kingston 4Gb 1333Mhz DDR3 Soddim, модел KVR1066D3S7/4G - цена 1000 ден. 900 ден.
  Hynix 4Gb 1333Mhz DDR3 Soddim, модел PC3-10600S-9-10-F2 - цена 1000 ден. 900 ден.
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...