1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мемории Patriot Viper Xtreme DDR3 8 GB DDR3 и CORSAIR Vengeance DDR3

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 24 Декември 2017.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам мемории Patriot Viper Xtreme 2000 MHz 8Gb (4gb x 2 kit) со латенција 9-11-9-27 и CORSAIR Vengeance 1600 Mhz 8GB (4gb х 2 kit) со латенција 9-9-9-24. Меморите се тестирани, 100% исправни, без писмена гаранција.

  Цени: Patriot Viper Xtreme 2000 MHz 8Gb (4gb x 2 kit) - 3900 ден. (комплет)
  слика: patriot.jpg patriot 2.jpg

  CORSAIR Vengeance 1600 Mhz 8GB (4gb х 2 kit) - 3200 ден. (комплет)
  слика: corsair.jpg corsair 2.jpg
   
  На shifty и borcep им се допаѓа ова.
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
  Утре бесплатна достава за Скопје
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
  Нови цени + достава денес за Скопје
  Цени: Patriot Viper Xtreme 2000 MHz 8Gb (4gb x 2 kit) - 3700 ден. (комплет)
  CORSAIR Vengeance 1600 Mhz 8GB (4gb х 2 kit) - 3000 ден. (комплет)
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
  Бесплатна достава денес за Скопје
   
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
  останато + нова цена + достава денес за Скопје
  Цени: Patriot Viper Xtreme 2000 MHz 8Gb (4gb x 2 kit) - 3500 ден. (комплет)
   
 6. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
 7. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
 8. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
 9. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
Слични теми
 1. prichina
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  748
 2. uwemi
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,591
 3. nikigo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  749
Вчитување...

Сподели

Вчитување...