1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мемории 8гб и 4гб ддр3 десктоп

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од cele_x, 29 Април 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  1.Mushkin 2x4gb ddr3 1333mhz 2500 денари двете
  Mushkin-Enhanced-Silverline-8GB-2-x-4GB-240-Pin.jpg
  2.Kingston HyperX Fury 8gb ddr3 1600mhz 2500 денари
  $_1.JPG
  3.Kingston low profile 8gb ddr3 1600mhz 2300 денари
  kng.jpg

  4.Patriot 2x8gb ddr3 1600mhz 2300 денари една или 4400 двете
  патриот.jpg

  Мемориите се проверени на (Мемтест).
   
  На Scarface1978, Dzver007, ntb91 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  3.Kingston low profile 8gb ddr3 1600mhz 2300 денари РЕЗЕРВИРАН
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  1.Mushkin 2x4gb ddr3 1333mhz 2500 денари двете /РЕЗЕРВИРАНA една
  -останата една 1200
  денари
  2.Kingston HyperX Fury 8gb ddr3 1600mhz 2500 денари /РЕЗЕРВИРАНА
  3.Kingston low profile 8gb ddr3 1600mhz 2300 денари /РЕЗЕРВИРАНА
  4.Patriot 2x8gb ddr3 1600mhz 2300 денари една /РЕЗЕРВИРАНА една
  -останата една 2200 денари
   
  На Dzver007 и borcep им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  Останато:
  1.Mushkin 4gb ddr3 1333mhz 1200 денари

  Додадено
  2.Crucial 8gb ddr3 1600mhz 2200 денари
  abc.jpg
  3.Geil 8gb ddr3 1600mhz 2200 денари
  0-02-05-2d7d1533caa10749cf823c19ca20e7f7084961b1bd1b959d37a3fe0165d01baa_12fd2fc1.jpg
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  Останато:
  Crucial 8gb ddr3 1600mhz 2200 денари
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  Продадено КЛУЧ
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  Бидејќи не ми е заклучен огласов,да не отварам нов...
  Додадено:
  Geil 8gb ddr3 1600mhz 2200 денари четири модули
  0-02-05-2d7d1533caa10749cf823c19ca20e7f7084961b1bd1b959d37a3fe0165d01baa_12fd2fc1.jpg
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  Може и замена за 4гб модули
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  2000 денари една
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  бамп - 2000 денари една
  или замена за 2 од 4гб на 1333мхз или 1600мхз без доплата.
   
  На borcep и igor_igor им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
 12. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  ПРОДАДЕНО ако може КЛУЧ
   
  На SiPy` и Daniel86 им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,762
  7,234
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Не може клуч, сакаме уште :D
   
  На Dzver007 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  348
  472
  2 Септември 2012
  Машко
  За тебе има ако ти треба ;)
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. krema
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,473
 2. Pane24
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  640
Вчитување...

Сподели

Вчитување...