• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Megaupload

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам проблем со megaupload toolbar-от.Го избришав со Your Uninstaller 2008 исе во регистрите но пак кога ќе кликнам на некој линк и ако не го пронајди не се појавува try again туку нешто друго(заборавив да направам screenshot, ако ви треба кажете).Како да избришам се од mozilla-та бидејќи проблемот се јавува и во about:config никако не може да се избришат вредностите, а и ако ги ресетирам пак се стартуваат како да не биле ресетирани при следното вклучување.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Го скенирав од вируси adware и други глупости ама не е до тоа. Секогаш кога ќе ги ресетирам вредностите од megaupload или да пребарува со google пак се враќаат исто како што биле пред да ги ресетирам.Пробав и со преинсталација на mozilla ама и тоа не бидува. Да не знае некој некое решение?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,982
Мислења
854,180
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно