• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Медиум-лајт гејминг конфигурација

  • Ја почнал/а темата
  • #1

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
89
108
Огласот е валиден до утре, доколку не се најде купец за целата конфигуирација голем дел од деловите се веќе резервирани за во понеделник

CPU - I5 9400 со сток кулер на интел
Mobo - Rog Strix z370 G Gaming
GPU - Gigabyte GTX 780 3gb (Графичката е за 5% послаба во перформанс од RX 580 меѓутоа е далеку поладна)
Ram - 8gb @ 3200mhz GSkill
SSD M2 - Samsung (незнам кое) 240gb
PSU - Deepcool DA500 500W 80+ Bronze (ново,денеска отпакувано, купено од член на форумот)
Case - Titan750 со неколку плави кулерчиња, фиока за PSU и прозорче :)

CPU Z Validate - Intel Core i5 9400 @ 3908.58 MHz - CPU-Z VALIDATOR


Цена на цела конфигурација -29500 денари,
Цена без GPU - 22000 денари,
Цена на GPU - 8500 денари.

Контакт и резервацијаво ПП или на мобиле 077 638 126, важи само до недела вечер.
 

Атачменти

  • 122.8 KB Прегледи: 105
  • 180.4 KB Прегледи: 102
  • 84.9 KB Прегледи: 92

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,910
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно