• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MEDIA button na tastaturata

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Password

Intern
10 април 2007
393
9
На тастатурава имам button под име "MEDIA". Кога ќе притиснам се стартува Windows Media Player. Дали некој знае како можам да го променам, да не се стартува WM player, туку некој друг Media Player, како Winamp и слично!?
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Treba da go promenis vo Folder Options-File Types default programot za media fajlovi i bi trebalo da zavrsis rabota. A ako imas softver so tastaturata, bi trebalo da ja ima taa opcija
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,755
Мислења
849,927
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно