1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мебиус нова локација?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од igor_bef, 27 oктомври 2017.

 1. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,311
  1,362
  6 Февруари 2009
  Пропаѓање и „убави цени“ се често поврзани.
   
 2. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  286
  106
  15 Јули 2008
  Kratko I jasno, ako nekoj ima potreba za aktiviranje na garancija za proizvod a nemoze da gi najde ke si ja kontaktira pazarnata inspekcija oni ke gi najdat niv bez razlika na koja lokacija se sega.
   
  На igor_bef му/ѝ се допаѓа ова.
 3. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Не верувам во научна фантастика. :)
  Што ќе најдат ако се отидени по ѓаволите и морските длабочини. :D
   
  Astro, Oktar и на kjosmofon им се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,384
  12,508
  2 Август 2012
  Машко
  Добро, прашањето се наметнува само по себе. Нели имаше ликови на форумов кои сечеа рака за нив и имаа дилерски ценовници, посредуваа се познаваа „лично“..
  Кај се сега?
   
  olikomerc, Ceco, ARMac и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. architect

  architect
  Unstoppable

  1,921
  2,268
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  пец пец, седи доле кец !!!! не провоцирај модератори (екс-модератори) да не фрчат после банови !!!
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,384
  12,508
  2 Август 2012
  Машко
  За што бе банови? Само си прашам јас..
  Темава е за Мебиус. Фирма нашироко фалена овдека а сега читам дека ја намачкале..

  Бај д веј. Не е прв пат да пропадне фирма од оваа бранша но проблемите со гаранциие се решаваат на прилично едноставен начин. Кај наредниот застапник или директно со производителот. Така да јас ги советувам момците со Antec напојувања да пишат еден e-mail во врска со ова. Во случај Mebius навистина да биле овластени дилери/реселери/ватевер на оваа фирма.
   
  На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  699
  645
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Дали ова важи и за Mi телефоните купени од hi.com.mk?
   
  maci, DonFrozex, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,963
  4,112
  28 oктомври 2008
  Добро прашање...
   
  maci, DonFrozex, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  8,987
  8,742
  24 Јуни 2009
  Машко
  Темата е за Мебиус! Можеш да отвориш нова тема за твоето прашање.
   
 10. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,730
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Јас сум носел на поправка во истите простории каде што сум купил. Е дека нема увоз, нема, ама сервисот си функционира.

  Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk
   
  На Tajson и Zippo им се допаѓа ова.
 11. Замисли

  Замисли
  Gaining Experience

  79
  54
  27 oктомври 2014
  Од УЈП на Р.М. На централен регистар може да се провери дали е у стечај, а мислам дека ако е под стечај и кај УЈП ќе има додавка на името под стечај.[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...