1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мебиус нова локација?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од igor_bef, 27 oктомври 2017.

 1. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
  Здраво до сите,

  Ако некој знае и може да ми каже каде е новата локација на Мебиус компјутери, затоа што денес кога отидов таму пољубив врата. На внезната врата пишуваше дека се селат.
  Ве молам за информација каде се наоѓаат по шо ми цркна SSD-то кое ми е купено од Мебиус и е под гаранција па сакам да го дадам во сервис.
  Однапред ви благодарам за информацијата.

  Поздрав!!!
   
  На tigar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  906
  1,350
  6 ноември 2007
  Вистина кој гарантира за производот кога ќе пропадне фирмата која го дала гарантниот лист?
   
  DonFrozex, kirev и на igor_bef им се допаѓа ова.
 3. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Никој.
   
  На stefan_off и kirev им се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,106
  8,296
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Увозникот гарантира.

  Која марка е ССД-то?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 5. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Истото земено од Мебиус на 04 март 2016 год. со 3 години гаранција.
  Одлично функционира.

  ssd.png ssd1.png

  Ако има некој друг некакво искуство нека сподели па да видиме дали има проблем цела серија или по некое само. :)
   
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,357
  2,959
  4 Септември 2008
  Мебиус клуч на врата, не го барај.
   
  На igor_bef му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,191
  3,496
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Вчера поминав покрај, штама... Толку а?
   
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  На ФБ последен пост им е од 16ти јануари. На сајтот последен ценовник од 3 март. Што селење ќе беше..
   
 10. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,739
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се`мислам дека фирмата ја имат во стечај однесено (намерно), така да не верувам дека ќе продолжат со работа, ако се случе обратното тогаш добро би било за оние што имаат сеуште важечки гаранции од кај нив.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,963
  4,111
  28 oктомври 2008
  Ова е ради копачите да не им ги рекламираат графичките...:D
   
  На ivan88, Astro, Jovan2389 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 12. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,828
  4,367
  20 Февруари 2011
  Машко
  Seems Legit
   
  windows8, Astro и на stefan_off им се допаѓа ова.
 13. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
  Дали си сигурен за ова или можеби претпоставуваш.... ???
   
 14. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,357
  2,959
  4 Септември 2008
  Нема повеќе вработени, може не е во стечај или ликвидирана ама дека ќе работи не.
   
  На igor_bef му/ѝ се допаѓа ова.
 15. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
 16. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  435
  1,253
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  @Astro а што ако увозникот е Мебиус? Антек напојувањата колку што знам си ги увезуваа тие лично. Само на форумов има доста што имаме Антек напојувања од поголема вредност. Дали тоа значи дека сите се останати без гаранција од 2-3-4 години? Ова треба да се реши пред на некого од форумов да му притреба да ја искористи гаранцијата и да нема што да прави со истата бидејќи фирмата затвори.
   
  ivan88, STEFF и на igor_igor им се допаѓа ова.
 17. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Вие со скапи напојувања редно е една петиција до министерство за економија да пратите, зошто ако фирмата затвори гаранција немат. Ако се соберете доволен број, мислам владата ќе ви излезе во пресрет.
   
  На krale, olikomerc, wolverine и уште 3 други им се допаѓа ова.
 18. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,902
  2,451
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ја не се плашам за моето antec hcp platinum 1000w напајање. Не умира ова бе :D
   
  BEST, gremlin и на igor_igor им се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,739
  24 Јуни 2009
  Машко
  Џабе не сте дале убави пари за квалитетно напојување:)
   
 20. architect

  architect
  Unstoppable

  1,919
  2,264
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  или во превод фала шуќур пропаднаа !!!
   
 21. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Зошто бе, баш добри цени имаа на некои артикли, еден куп микро картички патриот имав земено од таму по екстра цена. :)
  Сите имаат по 5 години гаранција, уствари сега немаат повеќе. :p
  Се мислам дека Мебиус ќе се врати пак на пазарот , можеби нема да биде само Мебиус туку Мебиус М, како и да е ќе се вратат.
   
 22. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  358
  425
  13 Март 2014
  Машко
  Ништо сега само најголемата mining фарма во Македонија им остана, од што ли ќе живеат. (p.s. линк)
   
 23. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  799
  668
  27 Јуни 2012
  И како ќе го решите ова кога фирмата пропаднала? Сите тие што имале гаранции сега немаат.
   
 24. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Што има да се решава, здравје само. :)
   
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,902
  2,451
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ги иаме на скајп ќе ги најдеме :D
   

Сподели

Вчитување...