1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MB,RAM,HDD,PSU

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од loc geek, 5 ноември 2019.

 1. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  153
  56
  21 Јуни 2015
  Машко
  Na prodazba
  Napojuvanje : 2 parcinja R-Senda Flex 12v model SD-250PSV (22A) - 400 den parce
  Napojuvanje : Ucom 450w ATX - 500den
  Maticna : Intel E210882 so integriran procesor atom D410PT ddr2 : 500 den
  HDD : Western Digital Cavier Green 32mb cache 500gb model: wd5000aads - 1000den
  Ram : AE 1GB ddr2 800mhz CL5 - 400den
  Kingston 2gb ddr2 800mhz - 700den
  A-DATA 1gb 667mhz ddr2 - 300den
  Sliki ako e nekoj zaintetesiran na PM
   
 2. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  153
  56
  21 Јуни 2015
  Машко
  Dodavam Intel i7 4770 1150socket 6.000den samo utre procesorot ne e overklokuvan nikogas koristen za gledanje na filmovi :(
   
 3. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  153
  56
  21 Јуни 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...