1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено MB LGA2011 X79, CPU i7-3820 & 8GB DDR3 RAM

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од RoninMK, 2 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  123
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Ајде проценка, колку вреди оваа комбинација па најверојатно ќе оди на продажба:
  1. MB LGA2011 ASUS P9X79 комплет со лимче, SATA кабли и плус кабли за 2, 3, и 4 графички во SLI или 2 во Cross Fire (ако има заинтересиран посебно за каблите може и ќе ги делам)
  2. CPU Intel Core i7-3820 4C/8T 3.6GHz up to 3.8GHz 10MB Cache комплет со кулер
  3. RAM DDR3 8GB (2x4GB) 2400MHz Kingston HyperX Predator
  Плочата е некористена стоена во магацин подолго време, другото е користено ама за се давам од мене гаранција 1 месец.
  Зависи од понуда можеби ќе го делам и RAM-от ама плочата, процесорот и кулерот не.
  Слики во прилог.
  Чекам проценки, а може и понуди.
   

  Прикачени датотеки:

 2. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,980
  26,681
  4 Септември 2008
  7K
   
  На ARMac и gocetan им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  123
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Оди на продажба...
  Процесорот, плочата и кулерот за 10.000 ден, а RAM-от за 2.500 ден.
  Цените се фиксни.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  123
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Нова цена за комбинацијата MB, CPU и Cooler = 9.800 ден, цената на RAM-от останува непроменета.
  Цените се фиксни.
   
 6. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  123
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Продадена е плочата, процесорот и кулерот.
  Останува на продажба RAM-от по нова цена од 2400 ден за двете плочки.
   
  На GeraltOfRivia106 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  123
  117
  20 Април 2016
  Машко
  Го повлекувам RAM-от од продажба, може да се затвори темава.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...