• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено MB + CPU + RAM + LAN

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
147
78
Куманово
Се продаваат како комплет.

MB: Biostar NF520-A2 SE (LAN не работи)
CPU: AMD Athlon 64 x2 4200+ 2.2GHz (со stock кулер)
RAM: 3x2GB DDR2 800Mhz
PCI LAN

167375942_349781473130032_206628708288519295_n.jpg

Цена - 2000 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,339
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно