1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка MB + CPU + RAM + cooler

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DarthJe5us, 29 Јануари 2020.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ми треба проценка за деловиве комплет да се дадат и посебно колку би требало да ги огласам.

  Овие комплет и цени посебно:

  AMD Phenom II 965 BE
  Asus Crosshair III Formula
  Kingston HyperX Beast DDR3 2x4GB 1600mhz
  Hyper 212 не знам кој модел точно е, има процеп во средина.

  Овие нормално нема логика да одат во комплет со другите:

  Western Digital 320GB Caviar Blue
  Cooler Master Real Power 620w
  Cooler Master Mystique S куќиште
   
  Последна промена: 29 Јануари 2020
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  AMD Phenom II 965 BE
  Asus Crosshair III Formula
  Kingston HyperX Beast DDR3 2x4GB 1600mhz
  Hyper 212 не знам кој модел точно е, има процеп во средина.

  4500-5000
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  Затоа што немаше заинтересирани за цел комплет ќе одат ствариве на делови. Матичната ја имав земено од другар да ја направам комплет ја вратив кај него.

  Цените се следниве.

  AMD Phenom II 965 BE 1500 денари
  Asus Crosshair III Formula 2500 денари
  Kingston HyperX Beast DDR3 2x4GB 1600mhz 1500 денари (резервиран е моментално)
  Cooler Master Hyper 212 700 денари
  првиот модел бил кулерот не сум сигурен точно кои сокети ги подржува ама веројатно до 2011та сокети само


  Напојувањето го тргам од продажба затоа што немаше проценка и не знам колку треба да го дадам.
  Western Digital 320GB Caviar 500 денари
  Cooler Master Mystique S куќиште 1500 денари

  Ако е можно да се смени насловот на темата да биде нешто поописен би бил благодарен. Пример да се додаде AM3 и DDR3.
   
  На HerMudo и borcep им се допаѓа ова.
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  напојувањето не се продава затоа што нема баш избор моментално и не ми се даваат толку пари
   
 6. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  Да пишам кои сокети ги подржува кулеров.

  LGA775 и други од интел мислам не.
  Ам2, ам2+ и Ам3.

  Cooler Master Hyper 212: Looking for a Winner

  Побарав да не има нови бракети да се порачаат за понови сокети не успеав да најдам за овој модел на 212.

  Исто така процесорот не беше клокнат.
   
  Последна промена: 6 Февруари 2020
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
 8. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  да допишам само куќиштето, хард дискот и матичната што ја имав позајмено не се продадени но тоа понатаму ќе се огласи пак.
   

Сподели

Вчитување...