• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено MB + CPU + RAM Combo

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
80
102
Барам проценка за наведното комбо подоле ако цената одговара ќе оди на продажба.
Intel Core i3 - 4170 со Deepcool кулер
Gigabyte H81M-S1
2x4GB Ram не знам точен модел може да проверам

IMG-068c894d2e77f43102814b2dd6504d93-V.jpg
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,000
1,718
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Intel Core i3 - 4170 со Deepcool кулер - 1.800 ден.
Gigabyte H81M-S1 - 1.500 ден.
2x4GB Ram не знам точен модел може да проверам - 1.600 ден.

Топтан 4.500 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно