• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Maya tutoriial Dynamic system

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Здраво на сите сега кога е во тек проектот правенје анимиран филм во Мауа на форумот за графика во концепт излегувам со овој туторијал за некои од техниките кои што се користат за анимирање на автомобилите. Во овој туторијал ќе се задржиме на анимиранје користејки го вградениот динамички систем во Мауа за креиранје на уверливи анимации на едноставен и лесен начин.
Туторијалот е поделен на 2 дела еве ги линковите за првиот и вториот дел.
Прв дел
http://www.metacafe.com/watch/yt-71dOxNU0PEg/maya_tutorial_dynamics_part

_1/

Втор дел
[ame]http://www.metacafe.com/watch/1573669/maya_tutorial_dynamics_part_2/[/ame]
Се надевам дека ке ви се допадне и ги очекувам вашите пофалби и критики :) .
Поздрав Дарко.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Blagodaram, se trudam kolku sto mozam naskoro ke ima i uste eden tutorial za toa kako da se napravi rig za kolata, pa taka kombinirajki gi dvata tutorijali ke moze da se dobijat navistina intresni animacii.
pozz.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно