1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MaxTV и HDMI splitter

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од NERD., 29 oктомври 2016.

 1. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Сакам едното max tv да го користам на монитор, но мониторот има само еден хдми порт. Дп го исклучуваме како можност. Дали имате пробано од овие евтините хдми сплитери што се наоѓаат на али за 10/15 еврејчиња со макс тв? Дали се активира заштитата па да не пренесува сигнал?
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  ваљда ти треба HDMI switch а не сплитер - сплитер би бил еден извор на видео, два монитори - а ти сакаш два извори, еден монитор.
   
  На NERD. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Точно така, моја грешка, се извинувам. Не обрнав многу внимание на терминот бидејќи на али ако побараш hdmi splitter вади switch-ови.
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,597
  4,063
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 5. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
 6. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,597
  4,063
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Доколку планираш 2 ресивери на 1 монитор да поврзуваш мислам дека е возможно без да се активира заштитата на макс тв ресиверот . Но доколку макс тв го користеш за 2 монитори/тв тогаш мислам дека тоа е невозможно без да се активира заштитата.
   

Сподели

Вчитување...