1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MaxTV и Call&Surf не трпат други SIP клиенти?!?

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од kirev, 13 oктомври 2011.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Има некој готово решение за ова? :plachko2::ua:
   
 2. dzuljo

  dzuljo
  Intern

  9
  0
  15 ноември 2011
  Машко
  Performer
  telekom gi koristi tie porti za nivniot voip
  nemash resenie :-(
   
 3. METhAMORPH

  METhAMORPH
  Intern

  19
  4
  27 Јуни 2009
  Не само што ги користи тие порти (5060) туку не работи и со други порти. Пробав со 6060 на сервер и пак не работи.
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,017
  1,637
  30 Мај 2010
  Луѓе, пишувате на 2 години стара тема, така да ќе ја затворам.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...