• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MaxAdsl na Kubuntu

  • Ја почнал/а темата
  • #1

phreakout

Intern
21 септември 2007
19
0
Znaci vaka: Na kompjuterot imam dual boot so Windows i Linux (Kubuntu) i ne znam kako da ja podesam PPPOE vrskata za da mozam da go koristam MaxAdsl preku Linux.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,760
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно