• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Max Payne 3 најавен денес.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Добра вест најавен е Max Payne 3
Лоша вест ќе го прави рокстар ќе го прави
ма погледнете на линкот подолу коментар.

http://www.ggmania.com/?smsid=26825
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
До тогаш играјте ја Wanted новата игра според филмот што е правена.
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
^^ Денес искача Wanted, едвај чекам да се појави на нет за да ја 'купам' :D
 

iivviiccaa

Intern
21 ноември 2008
303
11
и кантер коа искочи македонската ја игравме по интернет кафиња (стварно)

Тема-max payne, comments-wanted :LOL:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Ја спомнав зошто наликува самиот гејмплеј, па сите љубители на макс пејн би им дошло добро.
 
7

7h30n3

Гостин
Да!Одлична вест,се шушкаше дека е во изработка третото продолжение,но еве сега е официјално најавено дека излегува во третиот квартал од 2009.Сепак мислам дека со Rockstar,Max Payne нема да биде тој истиот што го знаеме од првите два дела кога беше под чадорот на Remedy.:(
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,095
Мислења
838,343
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно