1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

max optic 50/50 ping

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од steelseries, 21 ноември 2016.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
  Здаво, имам макс оптик 50 со 50 , пред 1 година кога играв цс го имав мал пинг, а сега 80+ за разлика од близу-вип или др фирми максов испаѓа да прави проблем во тој оддел. Етернет кабел користам и ново инсталиран виндоус 10 про целосно tweakovan ....ќе ве замолам за помош искуства и предлози.
   
 2. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,003
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  мери го ping-от на speedtest.net на сервер на телеком и постирај резултат. Пробај и со мобилен.
   
 3. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,000
  1,082
  9 Декември 2015
  Машко
  јас го имам истиот пакет и пингот е 9, во моментов. Обично е 2-3.
   
 4. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,003
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  не е до пакетот туку до локацијата.
   
 5. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
  karpos 3 leptokarija se naogjam na wifi sum momentalno i rezultatite se


  download 36.40 Mb/s upload 12.91 Mb/s 6 ms Skopje < 50 mi

  a so ethernet kabel 47+ 47+ do 50 ama rabotata e sto drugite operatori kako vip i blizoo pomal ping imaat na csgo serveri nego telekom... sto e cudno...
   
 6. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,000
  1,082
  9 Декември 2015
  Машко
  Локација - Аеродром.
   
 7. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
  споредбата спеедтест тргни настрана работата е онлајн гејминг кој пингови ги имаш поточно csgo ако играш
   
 8. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,003
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  другар ping-от ти е океј, можеби серверите на csgo не чинат? пробај направи пак speedtest на сервер од некој друг наш оператор.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
  поентата е, компетитив играм и често сум паѓал у тим со некој од скопје што користи т-хоум оптика тие имаат 20-30 пинг јас имам 70 80 +
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,508
  14 Мај 2008
  Машко
  Не мислеше на таква локација, туку од твојата оддалеченост од серверот. Ако серверот е во Скопје, тогаш латенцијата ќе ти биде 2-3мс, ама ако серверот е во Франкфурт, латенцијата ќе биде 30-50мс
   
 11. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,000
  1,082
  9 Декември 2015
  Машко
  Хммм па нормално мерев на серверот на телеком во Скопје. А попосле ќе седнам на CS GO ќе видам ама и таму не е многу висок. На крајот на краиштата најмногу е до играчот не е толку до пингот :p За секој случај може да го поканам на еден deathmatch.
   
 12. Vampo

  Vampo
  Gaining Experience

  356
  239
  24 oктомври 2010
  Машко
  Исто на телеком оптика. Никад не било на поише од 5мс. Види и на ПингТест
  [​IMG]
   
 13. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Зависи во кој реон ќе ти се падне серверот. И кај мене пингот варира од 20-80 од игра до игра. Провери на community servers како ти стои пингот (стави си фав. два три сервери и споредувај со нив.). Друга опција ти е да прифаќа ММ само под 10-20-30 пинг ( го имаш ова во options разбарај ).
   
 14. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
  znam druze, opcijata mi e namestena na 25 ping acceptable matchmaking ping tolku i moze a na community servers imam i pod 10 ping serveri ponekogas ama mm nikogas ispod 80 porano imav po 17 ping a sega kine.... se javiv vo telekom mi rekoa od tuka ne gledame nikakov problem ....
   
 15. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
 16. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,732
  1,205
  16 Јуни 2010
  Машко
  Проба од друг пц што не е твикуван по твое дали има ист пинг? Антивирус, нешто такво во позадина? Да направиш trace route до ип адресата па види каде качува пинг, ако веќе си сигурен дека не е до PC. Имаш добра алатка за тоа, се вика PingPlotter, а можеш и преку cmd со tracert.
   
Слични теми
 1. Plamen

  Ping

  Plamen, 22 Јануари 2010, Во форумот: GNU/Linux
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,172
 2. washburn
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,018
 3. tomi
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  7,483
 4. ekonomist
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,322
 5. causevd
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,263
Вчитување...

Сподели

Вчитување...