• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Маус проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JasSumZelka2

Баниран/a
4 декември 2020
5
0
Здраво. Доаѓав јас порано ама си го заборавив пасс, на јас сум желка. Овој ми е нов акаунт. Иам проблем дечки, на лаптопот, маусот се дур не ставам пас е океј се движи.

Ќе ви пуштам слики. А на декстоп не ми раб, зашо?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

JasSumZelka2

Баниран/a
4 декември 2020
5
0
16071030658628465940331705220185.jpg
Мислењето е автоматски споено:

Ете го маусот, раб. А на декстоп нејќе. Не раб. Нигде го нема. Да не знаете вие каде може да оди
Мислењето е автоматски споено:

А еве декстопоот. Немам маус. Не можам нишо да правам. А до прееска го имав ама нешо се закочуваше и го снема скроз.
 

Атачменти

krema

Professor
24 јуни 2009
11,947
11,355
youtu.be
Пробај рестарт, промени порта, смени маус и на крај поиграј си со дравјерите.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

JasSumZelka2

Баниран/a
4 декември 2020
5
0
Пробај рестарт, промени порта, смени маус и на крај поиграј си со дравјерите.
Го рестартирав 100 пати. Не знам како да си играм со драјверите. Пробав , ама не можам без маус па :(
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,175
27,684
kalco.ru
Ај одбери си кој акаунт ќе го користиш, едниот ќе иде на бан, такви се правилата.
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
438
489
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Ај одбери си кој акаунт ќе го користиш, едниот ќе иде на бан, такви се правилата.
одговорете и го прашањето на зелката и мислам дека 2та ќе можиш да ги затвориш :ROFLMAO:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

JasSumZelka2

Баниран/a
4 декември 2020
5
0
Па сакам другиот , ама не знам зашо не можам да влезам. Може вие да ми помогнете да си го вратам?
Ај одбери си кој акаунт ќе го користиш, едниот ќе иде на бан, такви се правилата.
Мислењето е автоматски споено:

одговорете и го прашањето на зелката и мислам дека 2та ќе можиш да ги затвориш :ROFLMAO:
Зашо двата. Еден сакам да ми остане. Не бидете лоши.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,563
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно